Prezent dla nauczyciela na koniec roku. Co kupić?

Koniec roku szkolnego to zwykle czas wręczania prezentów nauczycielom. Jest to podziękowanie za cały rok pracy. Do niedawna nauczyciele otrzymywali kwiaty lub czekoladki. Dziś to się zmieniło. Co kupić nauczycielowi?

Prezent dla nauczyciela na koniec roku. Co kupić?
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 10 czerwca 2019

Czekoladki i kwiaty dla nauczyciela to prezent ceniony, ale mało oryginalny. Coraz częściej rodzice i uczniowie prześcigają się w pomysłach na prezent dla nauczyciela. Obdarowywanie nauczycieli wzbudza czasem kontrowersje, ale wciąż jest praktykowane. Co kupić nauczycielowi?

Pomysł na prezent – voucher do kina lub teatru

Voucher do kina lub teatru może być świetnym prezentem dla nauczyciela. Szczególnie, że można go kupić praktycznie od ręki. Jeśli jest to za mało, można pomyśleć o "karcie kinomaniaka", którą wydają duże sieci kinowe. Taka karta pozwala na oglądanie wielu filmów w formie abonamentowej.

Sprawdź także: Będą zmiany dla użytkowników elektrycznych hulajnóg

Karta podarunkowa dla nauczyciela

Zamiast vouchera do kina, można zdecydować się na kartę podarunkową. W tym wariancie można zdecydować się na kartę podarunkową ważną w całym centrum handlowych albo też w określonym sklepie – np. drogerii. Sporo sklepów oferujących karty podarunkowe umożliwia ich zakup online. Można taki prezent przygotować w ostatniej chwili.

Bon do spa

Prezent, który jest trochę podobny do dwóch poprzednich to bon do spa lub voucher na krótki pobyt w klinice kosmetycznej. Taka forma prezentu jest o tyle wygodna, że obdarowany samodzielnie wybierze zakres usług, z których skorzysta.

Eleganckie pióro

Wytwornym prezentem jest też pióro lub długopis z grawerem. Grawerowanie napisu zajmuje kilka minut, więc można rozważyć taki wariant, jeśli zbyt późno pomyślałeś o prezencie dla nauczyciela.

Sprawdź także: 10 tys. kary za zabranie dziecka na wakacje w czerwcu?

Kosz kulinarny – dla smakosza

Dość ciekawym pomysłem może być tematyczny kosz kulinarny. Taki prezent można skomponować samodzielnie albo kupić w formie gotowego produktu. Chodzi o to, by właściwie dobrać produkty. Jeśli nauczyciel lubi kuchnię azjatycką, można do takiego kosza włożyć produkty właśnie z tej części świata. Jeśli natomiast jest fanem kuchni włoskiej, zbieramy najlepsze włoskie makarony, przyprawy i tego typu specjały i wkładamy je do kosza.

Biżuteria lub perfumy

Kontrowersyjnym prezentem, który jednak pojawia się na liście podarków dla nauczycieli są biżuteria lub perfumy. Zdarza się, że nauczyciel dostaje wisiorek, kolczyki albo inne element biżuteryjny. Podobnie jest z perfumami. Nauczyciele czasem obdarowywani są luksusowymi wodami toaletowymi lub perfumami. Warto uważać z tego typu prezentami. Biżuteria czy perfumy to produkty dość osobiste więc jeśli chcemy je koniecznie wręczyć lepiej zdecydować się na kartę podarunkową do sklepu jubilerskiego lub drogerii, by nauczyciel sam wybrał sobie to, co najbardziej będzie mu odpowiadać.

Serwis obiadowy i sprzęt AGD

Wśród prezentów kupowanych dla nauczycieli można znaleźć nawet zestawy obiadowe albo sprzęt AGD. Zdarza się, że rodzice kupują kuchenki mikrofalowe, roboty kuchenne i inne tego typu produkty. Naszym zdaniem jest to niezbyt trafiony prezent. Dlaczego? Bo jest zbyt drogi i stawia nauczyciela w niezręcznej sytuacji.

Niezależnie od tego, co podarujemy nauczycielowi warto pamiętać o tym, że ma to być symboliczne podziękowanie za „zajmowanie” się naszymi dziećmi przez cały rok. Podarek ma sprawiać radość. Najlepszym prezentem jest taki wykonany samodzielnie przez uczniów. Zdarza się, że członkowie klasy wykonują np. album wspomnieniowy z całego roku, w którym są zdjęcia czy opisy wspólnych wyjść i wycieczek.

Co sądzisz o obdarowywaniu nauczycieli na koniec roku?

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!