Poczta Polska: Spadają ceny przesyłek pocztowych do Ukrainy

Poczta Polska we współpracy z Ukrposhtą obniżyła ceny za przesyłkę do Ukrainy wszelkich paczek EMS ważących do 20 kg. To oznacza obniżkę cen takich usług nawet o 75% — wylicza operator. 

Poczta Polska: Spadają ceny przesyłek pocztowych do Ukrainy
  • Michał Górecki
  • /
  • 7 października 2022

Nowy cennik EMS – taniej na Ukrainę

W obowiązującym od 5 października nowym cenniku świadczenia usług EMS w obrocie zagranicznym, Poczta Polska wyodrębniła specjalną taryfę dla przesyłek wysyłanych do Ukrainy. Jak tłumaczy państwowa spółka, to kolejny element w ramach akcji „Pomoc Ukrainie”. Aktualnie ceny rozpoczynają się od 42 złotych za paczkę. Poczta wylicza, że oznacza to obniżkę opłat nawet o 75%.

Nie każdy region Ukrainy obsługiwany przez Ukrposhtę

Z uwagi na dynamiczną sytuację na froncie walk, Poczta Polska prosi klientów o sprawdzenie, czy w regionie, do którego ma trafić przesyłka otwarty jest oddział Ukrposhty. Dostarczenie paczki do rejonów znajdujących się pod rosyjską okupacją oraz w okolicach linii frontu może być z przyczyn oczywistych niemożliwe.

  

Współpraca Poczty Polskiej z Ukrainą

To nie pierwszy element wsparcia Ukrainy przez Pocztę Polską. Wcześniej operator umożliwiał przez pewien czas nawet bezpłatne nadanie paczek humanitarnych o masie do 20 kg. Prowadzona była także obsługa logistyczna akcji adresowanej do uczniów z Ukrainy „Szkoła dla Was”. Spółka realizowała również transporty z darami. 

Dzięki uzgodnieniom pomiędzy Pocztą Polską i Ministerstwem Finansów przesyłki z pomocą humanitarną dla Ukrainy spoza Unii Europejskiej, kierowane do chełmskiego magazynu POL-CEL do 30 czerwca br. nie podlegały w Polsce należnościom celno-podatkowym ani opłacie pocztowej” – przypomina Poczta Polska.

Memorandum Poczty Polskiej i Ukrposhty

16 sierpnia 2022 roku Poczta Polska wraz ze swoją ukraińską odpowiedniczką podpisały memorandum o współpracy. Wspólnie podejmowane działania mają na celu m.in. ułatwienie procesów zakupowych dla obywateli polskich i ukraińskich, a także ugruntowanie wiodącej roli poczt narodowych na swoich macierzystych rynkach” – informuje Poczta Polska. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!