Sprawdź, jak bezpiecznie pakować towary do wysyłki

Jeśli prowadzisz sprzedaż wysyłkową, powinieneś wiele uwagi poświęcić kwestiom pakowania swoich towarów. Podchodząc do tego w sposób skrupulatny, ograniczysz ryzyko uszkodzenia rzeczy znajdujących się w paczkach podczas ich transportu. Absolutną podstawą jest stosowanie dobrej jakości, solidnych opakowań tekturowych. Co ważne, mogą one stać się nośnikiem reklamy – wielu producentów kartonów oferuje usługę wykonania na nich nadruku na indywidualne zamówienie. Sprawdź już teraz, które rodzaje materiałów kartonowych sprawdzą się najlepiej i jak prawidłowo pakować do nich towary!

Sprawdź, jak bezpiecznie pakować towary do wysyłki
  • Redakcja dziennikprawny.pl
  • /
  • 12 czerwca 2023

Dobrze przygotowane paczki to klucz do sukcesu Twojej firmy!

Budowa wizerunku profesjonalnego sprzedawcy wysyłkowego to zdecydowanie najważniejsza korzyść wynikająca z dokładności w zakresie pakowania zamawianych towarów. Stosując dobrej jakości kartony i odpowiednio je zabezpieczając, ograniczysz ryzyko uszkodzenia przesyłek – zdarzenia takie są problematyczne zarówno dla przedsiębiorcy, jak i jego klienta. Jednak to dopiero początek zalet.

Zawsze możesz bowiem zainwestować w opakowania tekturowe z nadrukiem, na których znajdzie się np. logo Twojej firmy czy chwytliwy slogan reklamowy. Wielu producentów może je ozdobić dowolną grafiką, a do tego zająć się projektowaniem pudełka, czego przykładem jest m.in. oferta dostępna tutaj. To tani i jednocześnie wyjątkowo skuteczny sposób na budowanie świadomości marki. Co bardzo istotne, dobrze wyglądające kartonowe materiały pakowe pozytywnie wpływają także na wizerunek wykorzystującego je przedsiębiorstwa.

Wykorzystując do pakowania pudła tekturowe, przyczyniasz się także do ochrony środowiska, co ułatwi Ci zachowanie konkurencyjności na rynku. Dobry producentów kartonów z nadrukiem na zamówienie wykonuje je z zachowaniem restrykcyjnych norm związanych z ekologią. Produkcja opakowań kartonowych odbywa się metodami w możliwie najmniejszym stopniu obciążającymi środowisko i jednocześnie używane są w niej materiały podlegające recyklingowi.

Jak pakować towary?

Aby bezpiecznie wysyłać towary zamawiane w Twojej firmie, przede wszystkim skrupulatnie podchodź do kwestii ich pakowania. W tym celu trzymaj się kilku podstawowych zasad:

  • używaj kartonów klapowych do dużych przedmiotów, a modeli fasonowych do mniejszych,

  • wypełniaj puste przestrzenie opakowań tekturowych – możesz użyć do tego np. folii bąbelkowej, specjalnych pianek lub nawet szarego papieru, co będzie dodatkowym działaniem proekologicznym,

  • bardzo dokładnie zaklej paczkę taśmą pakową, najlepiej z firmowym nadrukiem,

  • z zewnątrz pudełko kartonowe owijaj folią stretch, aby zabezpieczyć ją przed wilgocią.

Zwróć uwagę na jakość opakowań i ekologiczność

Dzięki proekologicznym działaniom przyciągniesz do siebie wielu klientów, wzbudzając większe zaufanie na rynku. Z tego powodu do pakowania towarów stosuj kartony wykonane z materiałów, które podlegają recyklingowi lub już zostały z tego procesu pozyskane. Przygotowując projekt nadruku na takich pudełkach tekturowych, możesz nawet pochwalić się tym, że są one przyjazne środowisku.

Jednocześnie pamiętaj, aby kupując opakowania kartonowe na zamówienie, korzystać z ofert producentów, którzy wykonują je z 3- lub 5-warstwowej tektury. Są bardzo solidne, co przekłada się na zwiększoną wytrzymałość na obciążenia i uszkodzenia mechaniczne.

Zadbaj o rozpoznawalność Twojej marki

Pamiętaj również o tym, że kartony to wręcz doskonały nośnik reklamy. Bardzo często bowiem po rozpakowaniu są ponownie wykorzystywane do różnych celów. W efekcie umieszczone na nich nadruki, np. z logo Twojej marki, będą efektywnie budowały jej rozpoznawalność. Z tego powodu ważna jest estetyka grafik zdobiących opakowania tekturowe. Składaj zamówienia na pudła kartonowe u producentów stosujących nowoczesne metody druku – przykład takiej firmy znajdziesz tutaj.

Zainwestuj w opakowania na zamówienie z nadrukiem!

Jak widzisz, wysyłanie towarów w solidnych i ekologicznych kartonach, które dodatkowo ozdobione są nadrukiem np. z logo Twojej firmy, to świetny sposób na promocję. Co ważne, inwestycja w opakowania kartonowe jest niewielkim wydatkiem w stosunku do korzyści, jakie może przynieść – przekonaj się o tym już dziś! Pamiętaj, aby pudła tekturowe zamawiać bezpośrednio od dobrych producentów, takich jak np. JanBox, co da Ci pewność ich najwyższej jakości.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: porady

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!