Uważaj, popularne batoniki mogą zawierać szkło!

Szkło w ulubionym batoniku może być bardzo przykrą i niebezpieczną „niespodzianką”. Producent popularnych produktów sam zgłosił się do Głównego Inspektora Sanitarnego oraz opublikował informację w tej sprawie. Okazało się, że jeden z surowców wykorzystywanych do produkcji mógł zostać zanieczyszczony.

Uważaj, popularne batoniki mogą zawierać szkło!
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 19 stycznia 2022

Szkło w batoniku? Uważaj na te produkty

Informacja o możliwym zanieczyszczeniu batoników szkłem pojawiła się m.in. na stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego oraz samego producenta – firmy Bakalland S.A. Mowa o konkretnych partiach batonów występujących na rynku pod marką „Vitanella”, „Ba!” oraz „Yemgo”. Okazało się że surowiec wykorzystywany w procesie produkcji mógł zostać zanieczyszczony szkłem!

Partie batonów, które mogły zostać zanieczyszczone szkłem

Jak wynika z wykazu zamieszczonego na stronie producenta, mowa o następujących produktach: (Numery partii znajdują się w drugiej kolumnie)

Bakalland Baton BA! 5 orzechów 40g

0002330006

Bakalland Baton YEMGO czekoladowo-bakaliowy 40g

0002330871

Bakalland Baton BA!lans Orzechowe Słone Trio 35g

0002331492

Bakalland Baton BA! 5 orzechów 40g

0002331752

Baton BA! Protein Banan 35g

0002332366

Vitanella Baton musli orzech arachidowy i laskowy 40g

0002329041

Vitanella Baton musli orzech arachidowy i laskowy 40g

0002330055

Vitanella Baton musli orzech arachidowy i laskowy 40g

0002332122

Wspominane produkty pochodzą z Zakładu Produkcyjnego Bakalland S.A. w Janowie Podlaskim, przy ulicy Brzeskiej 70. 

 

Co z batonami zawierającymi szkło?

Producent popularnych batonów rozpoczął już wycofywanie produktów, które mogły zostać zanieczyszczone. Jednocześnie poinformował, że każda osoba, która posiada takie batony powinna powstrzymać się od ich spożywania. Batony można zwrócić w sklepie, w którym zostały kupione, a także bezpośrednio u producenta. Wcześniej należy zgłosić się mailowo. Instrukcja znajduje się m.in. na stronach internetowych Bakalland.

„Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują wycofanie kwestionowanych partii produktu z obrotu w Polsce” –napisano w oficjalnym ostrzeżeniu zamieszczonym na stronie internetowej inspekcji. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!