Co on wyprawia na drodze? ZOBACZ koniecznie ten FILM i... tak nie rób!

Jedno miejsce, kilka wykroczeń. Suma? 3 tys. zł grzywny. Oto, co spotkało kierowcę osobowego volkswagena.

Co on wyprawia na drodze? ZOBACZ koniecznie ten FILM i... tak nie rób!
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 20 stycznia 2022

Czerwone światło

Zignorowanie czerwonego światła i opadających szlabanów to ostatnio jedne z częściej karanych przewinień kierowców. I nic dziwnego — przez takie nierozsądne zachowanie zbyt często dochodzi do tragedii, a apele policji i akcje informacyjne na niewiele się zdały. Nauki nie wyciągnął również kierowca osobowego volkswagena z przyczepką, poruszający się drogami powiatu wąbrzeskiego w województwie kujawsko-pomorskim.

- Na przejeździe kolejowym w miejscowości Czystochleb, jadąc w kierunku Wąbrzeźna, zignorował czerwone światło nadawane przez sygnalizator i wjechał na przejazd kolejowy - przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie.

Bezpieczny przejazd z żółtą naklejką. Do czego służy?Bezpieczny przejazd z żółtą naklejką. Do czego służy?Jan Wróblewski

Kierowca nie zdążył przejechać, a opuszczany szlaban zatrzymał się na dachu auta. - Mimo to kierowca ruszył jeszcze do przodu w wyniku czego szlaban zablokował się między autem, a przyczepką. Mężczyzna, widząc nadjeżdżający pociąg, próbował wykonywać różne bezskuteczne manewry - dodaje KPP.

Myślał, że uniknie kary?

Jego próby odjazdu spod torów nie przynosiły rezultatów.  Wreszcie z auta wysiadł pasażer i wyłamał szlaban, rzucając go na pobocze. - Kiedy tylko pociąg przejechał przed maską auta, kierowca odjechał mimo, że sygnalizator nadal wyświetlał czerwone światło. Policjanci ustalili już personalia sprawcy tego czynu — podaje wąbrzeska komenda.

Teraz grozi mu kara co najmniej 3000 złotych grzywny.

Policja przypomina i apeluje!

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po przejazdach kolejowych. Kiedy jednak doszłoby do niebezpiecznych sytuacji, jak opisane powyżej, w żadnym wypadku nie należy wchodzić na tory i próbować zatrzymywać pociągu na własną rękę. Każdy przejazd kolejowy oznaczony jest tak zwaną "żółtą naklejką" z jego numerem własnym oraz numerem alarmowym, gdzie należy zadzwonić i poinformować o zagrożeniu, aby dyżurny ruchu zatrzymał nadjeżdżające pociągi — zaznacza Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie.

Nowe znaki drogowe – głównie na autostradach i ekspresówkachNowe znaki drogowe – głównie na autostradach i ekspresówkachMartyna Kowalska

ZOBACZ FILM:

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!