10 i 11 listopada ograniczenia w ruchu dla ciężarówek

We wtorek, 10 listopada od 18:00  do 22:00 będą obowiązywały ograniczenia oraz zakazy ruchu dla samochodów ciężarowych powyżej 12-ton — przypomina Inspekcja Transportu Drogowego. Z kolei 11 listopada (Narodowe Święto Niepodległości) podobne przepisy będą obowiązywały od 8:00 do 22:00. Z ograniczeń będą wyłączone autobusy.

10 i 11 listopada ograniczenia w ruchu dla ciężarówek
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 10 listopada 2020

Kogo nie dotyczą ograniczenia dla ciężarówek?

Jak informuje w komunikacie Inspekcja Transportu Drogowego, wspomniane zakazy nie dotyczą pojazdów biorących udział w akcjach ratowniczych lub humanitarnych, usuwania klęsk i awarii. Ponadto obostrzenia transportowe nie dotyczą ciężarówek do przewozu lekarstw i środków medycznych, artykułów szybko psujących się oraz środków spożywczych czy żywych zwierząt. Spod zakazu wyjęte są także auta używane do bezpłatnych medycznych badań profilaktycznych jak np. mammobusy.

Czy zakazy obejmują ciężarówki używane przy budowie dróg?

Bez obaw, w drogę o dowolnej porze mogą ruszyć także kierowcy jadący pojazdem ciężarowym w związku z niezbędnym utrzymaniem ciągłości cyklu produkcji lub usług firm działających w ruchu ciągłym a także przy budowie dróg i mostów.

Zakazy ruchu a ciężarówki wracające z zagranicy

Zakazy nie obejmują także cieżarówek, które wracają z zagranicy, pod warunkiem, że na terytorium Polski kończą swój przejazd, lub mają tutaj odbiorcę swojego ładunku. To samo dotyczy pozostałych pojazdów pow. 12 ton, które wjechały na teren RP poza terminami lub godzinami obowiązywania zakazu, ale tylko w odległości do 50 km od miejsca przekroczenia granicy Polski.

Zakaz nie obejmuje także ciężarówek oczekujących na granicy na wyjazd z terenu RP na przykład na Ukrainę.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!