fb

500+ i RKO: ZUS przeprowadzi konsultacje z rodzicami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadzi w czwartek 24 lutego konsultacje dla rodziców ws. zasad przyznawania świadczenia 500 plus oraz Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Można liczyć także na pomoc przy złożeniu wniosków przez PUE ZUS

500+ i RKO: ZUS przeprowadzi konsultacje z rodzicami
 • Martyna Kowalska
 • /
 • 21 lutego 2022

Jak wnioskować o 500+ i RKO?

Mimo, że o nowych zasadach przyznawania świadczenia 500 plus oraz Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego powiedziano już wszystko, pracownicy ZUS ruszają z odsieczą wszystkim tym, którzy mają pytania w związku ze staraniami o wsparcie finansowe państwa. Specjalne dyżury będą zorganizowane w gminach, w których nie działają samodzielne placówki ZUS. 

Chodzi m.in. o możliwość wyjaśnienia wątpliwości, ale także fachową pomoc przy złożeniu elektronicznego wniosku dla osób, które nie koniecznie radzą sobie z elektronicznymi formularzami i narzędziami e-administracji. 

Rodzice nie czekają z wnioskami o 500 plus na nowych zasadachRodzice nie czekają z wnioskami o 500 plus na nowych zasadachMartyna Kowalska

Dyżury ZUS ws. 500+ 

ZUS rusza z dyżurami zaplanowanymi na 24 lutego. Pełną listę terminów, godzin i lokalizacji zamieszczono pod tym linkiem. Będą to specjalne dyżury, które odbędą się w takich instytucjach jak ośrodki pomocy społecznej, urząd miasta czy urząd gminy. Mowa o miejscowościach w których nie ma placówke ZUS.

Gdzie szukać pomocy ws. 500+ i RKO

Nie jest jednak tak, że opisane konsultacje to jedyna możliwość uzyskania pomocy przy wypełnianiu wniosków o 500 plus i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Jak informuje ZUS z pomocy w tych obszarach można korzystać na stałe poprzez specjalną infolinię 22 290 55 00 (czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00), w Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS nr telefonu 22 560 16 00, lub [email protected] (od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 –18.00), we wszystkich placówkach ZUS oraz za pośrednictwem telerozmowy w ramach e-wizyty w ZUS.

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

  Security Magazine

  Czy ten artykuł był przydatny?

  Newsletter

  Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!