70 mln złotych na Szkolne Kluby Sportowe (SKS)

Ministerstwo Sportu i Turystyki ruszyło z naborem wniosków na realizację programu Szkolny Klub Sportowy (SKS) w 2023 roku. Budżet przyszłorocznej edycji wynosi 70 mln złotych. Zdaniem resortu to rekord.

70 mln złotych na Szkolne Kluby Sportowe (SKS)
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 16 listopada 2022

Szkolne Kluby Sportowe – nabór na operatorów

Obecnie ogłoszony nabór dotyczy z jednej strony wyłonienia operatora krajowego Szkolnych Klubów Sportowych (SKS), a także operatorów działających na szczeblu wojewódzkim – informuje MSiT.

Budżet na 2023 rok będzie wyższy o 10 mln złotych w porównaniu do bieżącego roku. Jak zaznacza ministerstwo, SKS jest jednym z najważniejszych programów resortu bowiem angażuje każdego roku średnio 300 tysięcy dzieci i młodzieży. 

Boiska „Orlik” mają 10 lat. Niektóre doczekają się modernizacjiBoiska „Orlik” mają 10 lat. Niektóre doczekają się modernizacjiAnna Malinowska


Gdzie składać wnioski na realizację programu?

Wnioski na realizację programu SKS w 2023 roku należy złożyć do 12 grudnia 2022 roku. Na ich rozpatrzenie resort sportu daje sobie miesiąc, tj. do 12 stycznia 2023 r. 

Ile Polska wydaje na sport dzieci i młodzieży? 

MSiT podaje, że w 2022 roku na upowszechnianie sportu przeznaczono 414 milionów złotych. Według obliczeń, w 2023 roku kwota ta wzrośnie do poziomu przekraczającego pół miliarda złotych (504 mln zł). To według ministerstwa oznacza wzrost o 428% w porównaniu do sytuacji z 2015 r. 

Program Szkolny Klub Sportowy

SKS to opracowane przez MSiT systemowe rozwiązanie, którego adresatami są uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Program ten realizowany jest od 2017 roku. Program jest przeznaczony dla wszystkich, niezależnie od sprawności fizycznej, choć obecnie — z uwagi na deficyty społeczne — kładziemy nacisk na dzieci mniej sprawne” – informuje ministerstwo w komunikacie. 

W ramach SKS-ów w całym kraju promowanych jest blisko 100 różnorodnych form aktywności fizycznej. Składają na to 60-minutowe zajęcia organizowane dwa razy w tygodniu. Resort zauważa, że program stale się rozwija i angażuje coraz szersze rzesze dzieci, nauczycieli, a także rodziców.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!