Boiska „Orlik” mają 10 lat. Niektóre doczekają się modernizacji

Ministerstwo Sportu i Rekreacji rozstrzyga program modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012”. Obecnie trwa edycja pilotażowa 2022. Wiadomo, że w jej ramach przeprowadzonych zostanie 181 inwestycji.

Boiska „Orlik” mają 10 lat. Niektóre doczekają się modernizacji
  • Anna Malinowska
  • /
  • 14 listopada 2022

Miliony na Orliki

Spora część naszych czytelników doskonale pamięta szaleństwo wokół EURO 2012, czyli Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które rozgrywane były w Polsce i Ukrainie. Przy tej okazji ówczesny rząd prowadził program „Moje Boisko – Orlik 2012”. Dzięki niemu wiele piłkarskich boisk na terenie szkół i ośrodków sportowych zaczęło przypominać obiekty sportowe z prawdziwego zdarzenia. Od tego czasu minęła dekada. Wiele takich miejsc wymaga modernizacji. Dekada intensywnego użytkowania zrobiła swoje. 

Finansowanie modernizacji Orlików zwiększone o ponad 60%

Wiadomo już, że minister sportu Kamil Bortniczuk zdecydował o zwiększeniu finansowania pilotażowej edycji programu modernizacyjnego. Pula środków na ten cen została zwiększona o prawie 20 milionów złotych. Jak dotąd, w ramach tej akcji do dofinansowania wstępnie zakwalifikowano 181 inwestycji. Ich łączna wartość to blisko 50 mln złotych. 

30 mln złotych na sport osób niepełnosprawnych30 mln złotych na sport osób niepełnosprawnychMichał Górecki

Poprawa stanu technicznego Orlików

Jak wyjaśnia ministerstwo sportu, celem programu jest poprawa stanu technicznego Orlików. Resort przyznaje, że w ramach naborów przygotowano i złożono około 300 wniosków inwestycyjnych. Niestety, na wszystkie nie starczy pieniędzy. Dzięki zwiększeniu finansowania dofinansowanych zostanie 181 inwestycji, czyli ponad połowa zgłoszonych. Resort wyda na ten cel 49,5 mln złotych. Środki pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

Wstępna kwalifikacja do dofinansowania

Lista 181 wniosków jest obecnie zestawieniem inwestycji „wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania”. W tej chwili trwa ocena merytoryczna wniosków. Obejmuje ona analizę techniczną i ekonomiczna przedstawionych projektów. Ostateczna kwota dofinansowania będzie znana w najbliższych tygodniach. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!