30 mln złotych na sport osób niepełnosprawnych

Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomiło nabór wniosków w Programie Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych w 2023 roku. W budżecie na ten cel przeznaczono rekordową, jak dotąd kwotę 30 milionów złotych.

30 mln złotych na sport osób niepełnosprawnych
  • Michał Górecki
  • /
  • 9 listopada 2022

Pieniądze na sport osób niepełnosprawnych

Jak wyjaśnia resort sportu, główną rolą programu jest wspieranie przedsięwzięć, które przyczyniają się do upowszechniania sportu osób z niepełnosprawnościami. „Znacząco zwiększamy nakłady na sport powszechny, co pozwala nam na zwiększenie budżetu Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych do 30 mln zł. To blisko 10 mln zł więcej niż przed rokiem” – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Sport niepełnosprawnych – zakres dofinansowania MSiT

Potencjalni beneficjenci Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych mogą ubiegać się o pieniądze m.in. na organizację zajęć sekcji sportowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Fundusze otrzymają także organizatorzy imprez oraz obozów sportowych. Pewna pula środków będzie mogła być spożytkowana na działania związane z promocją sportu osób, które zmagają się z niepełnosprawnością. 

Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej – o tym musisz wiedziećZatrudnienie osoby niepełnosprawnej – o tym musisz wiedziećAnna Malinowska

Pieniądze na sport dla niepełnosprawnych – kto może składać wnioski? 

Zgodnie z wytycznymi przedstawionymi przez resort o dofinansowanie mogą starać się organizacje pozarządowe (NGO), które wśród celów statutowych mają prowadzenie działalności w zakresie kultury fizycznej i sportu osób niepełnosprawnych. Mogą to być na przykład stowarzyszenia, fundacje, związki i organizacje sportowe z całej Polski.

Upowszechnianie Sportu Osób Niepełnosprawnych – jaki wkład własny?

MSiT informuje, że beneficjenci programu muszą zapewnić 5% wkładu własnego w ramach realizowanych projektów. Warto jednak zaznaczyć, że część tego minimum może stanowić np. wartość pracy wolontariuszy. Konieczna będzie jednak stosowna umowa, w której znajdzie się zapis dotyczący wyceny świadczenia albo wartość udostępnionej infrastruktury sportowej. 

Jak złożyć wniosek?

Wnioski wraz z wymaganymi dokumentami powinny być przekazane za pośrednictwem systemu Amodit. Można go znaleźć na stronie internetowej wnioski.msit.gov.pl.

Ministerstwo zachęca, by przed wypełnieniem wniosku zapoznać się ze szczegółami programu na stronie:wnioski.msit.gov.pl.

Wnioski wraz z załącznikami przyjmowane są wyłącznie w wersji elektronicznej, w systemie Amodit do 12 grudnia 2022 r.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!