Ile za znęcanie się nad dzieckiem? Kara dla matki

Do przedszkola w Chełmie (lubelskie) trafiła posiniaczona i podrapana 3-letnia dziewczynka. Zaniepokojone przedszkolanki zawiadomiły policje, podejrzewając,  że dziecko jest ofiarą przemocy fizycznej.   

Ile za znęcanie się nad dzieckiem? Kara dla matki
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 14 listopada 2022

Urządziła piekło własnemu dziecku

- W minioną środę dyżurny chełmskiej komendy otrzymał informację, że do jednego z przedszkoli przyprowadzona została ich 3-letnia podopieczna z widocznymi siniakami i zadrapaniami na ciele. Wraz z wychowawcą karetką pogotowia została przewieziona na badania lekarskie do szpitala. Nie wymagała hospitalizacji i po konsultacji lekarskiej wraz z młodszym rodzeństwem trafiła pod opiekę ośrodka opiekuńczo-wychowawczego - przekazuje lubelska policja.

Śledztwo

Do jej miejsca zamieszkania skierowani zostali policjanci. Wszczęte w tej sprawie śledztwo potwierdziło stosowanie przemocy fizycznej wobec 3-latki. Matka dziewczynki została zatrzymana i doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut. Wdrożona została też procedura niebieskiej karty.

Prowadziła fałszywą zbiórkę „Pomóż mojemu piesku”. Teraz odpowie przed sądemProwadziła fałszywą zbiórkę „Pomóż mojemu piesku”. Teraz odpowie przed sądemMichał Górecki

W czwartek Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!