Abonament RTV 2023. Będzie drożej!

Znane są stawki za abonament radiowo-telewizyjny w 2023 roku. Niestety jak wynika z informacji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, od przyszłego roku czeka nas podwyżka abonamentu za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych. Jest ostateczna decyzja w tej sprawie.

Abonament RTV 2023. Będzie drożej!
  • Anna Malinowska
  • /
  • 2 czerwca 2022

KRRiT o abonamencie

Choć nie minęła jeszcze połowa 2022 roku, znamy już stawki abonamentu radiowo-telewizyjnego, jakie będą obowiązywały nas w 2023 roku. Decyzję w tej sprawie podjęła już Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji i opublikowała ją w Monitorze Polskim. 

Skarga na radio lub telewizję. Jak ją złożyć?Skarga na radio lub telewizję. Jak ją złożyć?Martyna Kowalska

Abonament RTV 2023

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o podniesieniu stawek o około 10%. Oznacza to, że w przyszłym roku czeka nas podwyżka daniny na rzecz publicznych nadawców.

Za każdy miesiąc używania odbiornika radiofonicznego w 2023 roku zapłacimy 8,70 . W przypadku posiadania odbiornika telewizyjnego, po obowiązkowej rejestracji, opłata będzie obejmowała zarówno daninę radiową jak i TV i wyniesie 27,30 zł za miesiąc.

Czy abonament płaci się za każdy odbiornik? 

Warto pamiętać, że w przypadku gospodarstw domowych, opłata jest jednakowa niezależnie od tego, ile odbiorników posiadamy. Do abonamentu nie wliczają się także radioodbiorniki samochodowe. 

W przypadku firm sytuacja jest nieco inna, bowiem trzeba zapłacić osobno za każdy odbiornik. To oznacza, że jeśli w biurowcu mamy 3 pomieszczenia, a w każdym z nich znajduje się urządzenie do odbioru stacji radiowych, zapłacimy trzykrotność stawki, czyli 26,10 zł. 

Kolejka po dekodery od państwa. Ludzie rzucili się na bony DVB-T2/HEVCKolejka po dekodery od państwa. Ludzie rzucili się na bony DVB-T2/HEVCAnna Malinowska

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!