fb

Abonament RTV 2023. Będzie drożej!

Znane są stawki za abonament radiowo-telewizyjny w 2023 roku. Niestety jak wynika z informacji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, od przyszłego roku czeka nas podwyżka abonamentu za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych. Jest ostateczna decyzja w tej sprawie.

Abonament RTV 2023. Będzie drożej!
  • Anna Malinowska
  • /
  • 2 czerwca 2022

KRRiT o abonamencie

Choć nie minęła jeszcze połowa 2022 roku, znamy już stawki abonamentu radiowo-telewizyjnego, jakie będą obowiązywały nas w 2023 roku. Decyzję w tej sprawie podjęła już Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji i opublikowała ją w Monitorze Polskim. 

Skarga na radio lub telewizję. Jak ją złożyć?Skarga na radio lub telewizję. Jak ją złożyć?Martyna Kowalska

Abonament RTV 2023

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o podniesieniu stawek o około 10%. Oznacza to, że w przyszłym roku czeka nas podwyżka daniny na rzecz publicznych nadawców.

Za każdy miesiąc używania odbiornika radiofonicznego w 2023 roku zapłacimy 8,70 . W przypadku posiadania odbiornika telewizyjnego, po obowiązkowej rejestracji, opłata będzie obejmowała zarówno daninę radiową jak i TV i wyniesie 27,30 zł za miesiąc.

Czy abonament płaci się za każdy odbiornik? 

Warto pamiętać, że w przypadku gospodarstw domowych, opłata jest jednakowa niezależnie od tego, ile odbiorników posiadamy. Do abonamentu nie wliczają się także radioodbiorniki samochodowe. 

W przypadku firm sytuacja jest nieco inna, bowiem trzeba zapłacić osobno za każdy odbiornik. To oznacza, że jeśli w biurowcu mamy 3 pomieszczenia, a w każdym z nich znajduje się urządzenie do odbioru stacji radiowych, zapłacimy trzykrotność stawki, czyli 26,10 zł. 

Kolejka po dekodery od państwa. Ludzie rzucili się na bony DVB-T2/HEVCKolejka po dekodery od państwa. Ludzie rzucili się na bony DVB-T2/HEVCAnna Malinowska

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Co to jest przesmyk suwalski?
Aktualności

Co to jest przesmyk suwalski?

Przesmyk Suwalski nazywany także jako „Suwałki Gap” to obecnie jeden z najczęściej wymienianych terminów w kontekście potencjalnego konfliktu na linii NATO-Rosja. Co on oznacza?...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!