Nie przyszedł jeszcze zwrot podatku? Nawet nie próbuj pytać w ministerstwie finansów...

Ministerstwo Finansów najwyraźniej ma problem z licznymi pytaniami od obywateli na temat zwrotu z podatku dochodowego. W tej sprawie resort odsyła do urzędów skarbowych. Na ten temat opublikował nawet specjalny komunikat.

Nie przyszedł jeszcze zwrot podatku? Nawet nie próbuj pytać w ministerstwie finansów...
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 6 czerwca 2022

Gdzie pytać o zwrot z podatku?

Ministerstwo Finansów musiało w ostatnim czasie zmierzyć się z licznymi pytaniami o zwrot podatku. Skala zjawiska musiała być duża, skoro na oficjalnej stronie resortu pojawił się ostatnio krótki, ale bardzo konkretny komunikat „Przypominamy podatnikom, którzy chcą sprawdzić status zwrotu podatku z rozliczenia rocznego PIT, aby kontaktowali się w tej sprawie ze swoim urzędem skarbowym”

Nie ma zwrotu z PIT – co robić

Ministerstwo Finansów przypomina, że aby uzyskać informację związaną z corocznym rozliczeniem podatku, trzeba kontaktować się z właściwym urzędem skarbowym. W takim wypadku potrzebne są dane identyfikacyjne, m.in. numer PESEL 

Sam resort finansów nie udziela nigdy odpowiedzi na pytania ws. zwrotu podatku, co podkreślono w komunikacie.

Czekasz na zwrot z podatku? Uważaj na oszustów!Czekasz na zwrot z podatku? Uważaj na oszustów!Martyna Kowalska


Status zwrotu podatku w internecie

Szukając odpowiedzi na pytanie – co dzieje się ze zwrotem podatku, można skorzystać z rozwiązań cyfrowych. „Status zwrotu” to istniejąca od roku usługa w e-Urzędzie Skarbowym. Pozwala ona podatnikom sprawdzić informacje na temat dokonanych zwrotów w podatku PIT oraz VAT. Wszelkie dane na ten temat można uzyskać samodzielnie. Mówimy tutaj m.in. o dacie dokonania zwrotu lub zaliczeniu nadpłaty na inne zobowiązania względem fiskusa.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: podatki

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!