ARiMR: Ruszyły zaliczki na dopłaty dla rolników. Przelano już ponad 3 mld złotych

Ponad 3 mld złotych trafiły już na konta polskich rolników w ramach wypłat zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2020 roku – informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pieniądze wypłacane są od 16 października.

ARiMR: Ruszyły zaliczki na dopłaty dla rolników. Przelano już ponad 3 mld złotych
  • Michał Górecki
  • /
  • 26 października 2020

Kiedy zaliczki na dopłaty bezpośrednie dla rolników?

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) podczas tegorocznej kampanii swoje wnioski o płatności bezpośrednie złożyło 1,3 mln rolników. Tzw. koperta finansowa, która jest przeznaczona na wspomniane płatności wynosi 15,5 mld złotych. ARiMR rozpoczęła wypłatę zaliczek w piątek 16 października. W ciągu tygodnia (do 24.10) na konta rolników trafiły już przeszło trzy miliardy złotych. W najbliższych dniach przelewy będą nadal realizowane. Oznacza to, że osoby, które dotąd nie odnotowały przelewu zaliczki na swoje konto powinny cierpliwie czekać na swoją kolej.

Ile zaliczki na dopłaty bezpośrednie dla rolników?

 Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie Agencji, zaliczki wypłacane są na najwyższym poziomie jakie dopuszcza prawo Unii Europejskiej. W przypadku dopłat bezpośrednich to 70% natomiast w wypadku płatności obszarowych Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na jeszcze wyższym pułapie – 85%.

Do kiedy zaliczki na dopłaty obszarowe?

Aktualnie ARiMR realizuje także wypłaty zaliczek na dopłaty obszarowe PROW. Proces ma zakończyć się 30 listopada br. Realizację płatności końcowych zaplanowano od 1 grudnia 2020 roku.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!