Bank PEKAO wprowadził kredyt dla firm oparty na WIRON

Bank PEKAO SA jako pierwszy bank w sektorze wprowadził kredyt dla firm, który jest oparty o nowy wskaźnik WIRON. Przypomnijmy, że nowy wskaźnik został wybrany przez Komitet Sterujący Narodowej Grupy Roboczej na podstawie rekomendacji GPW Benchmark. Już od początku 2023 roku banki mogą oferować kredyty oparte na wskaźniku WIRON.

Bank PEKAO wprowadził kredyt dla firm oparty na WIRON
  • Redakcja dziennikprawny.pl
  • /
  • 18 lipca 2023

Kredyt firmowy PEKAO z WIRON – opis oferty

Bank PEKAO przygotował nową ofertę kredytową, która jest skierowana do małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Od 15 czerwca klienci firmowi mogą korzystać z kredytu w rachunku bieżącym, którego oprocentowanie wynosi WIRON 1M Stopa Składana plus marża banku. Przedsiębiorcy otrzymają również do dyspozycji specjalny rachunek pomocniczy. Oprocentowanie rachunku wynosi 50% wskaźnika na okres do 3 miesięcy.

Kredyt w rachunku ma za zadanie wspierać bieżącą płynność firmy. Z oferty mogą korzystać zarówno obecni, jak i nowi klienci PEKAO. Jak podkreśla prezes banku, mogą oni z jednej strony korzystać z atrakcyjnego oprocentowania dla ulokowanych oszczędności, a z drugiej wybrać ciekawe rozwiązanie kredytowe, które opiera się na nowych zasadach.

Parametry produktu:

  • Kredyt ma charakter odnawialny,
  • Maksymalny okres kredytowania to 18 miesięcy i można go wydłużać na kolejne okresy,
  • Korzystne oprocentowanie, które składa się ze wskaźnika referencyjnego WIRON 1M Stopa Składana i atrakcyjnej marży,
  • Klient sam decyduje, w jakim zakresie korzysta z kredytu w rachunku bieżącym,
  • Środki można wykorzystać np. na płatności z faktury, podatki i inne krótkoterminowe potrzeby finansowe firmy, a także na każdy inny cel związany z działalnością firmy,
  • Klient z pomocą środków z kredytu może wcześniej spłacać swoje zobowiązania wobec kontrahentów i budować w ten sposób swoją pozycję negocjacyjną.

O nowej ofercie banku PEKAO i wskaźniku WIRON przeczytasz na: https://bankiwpolsce.pl/aktualnosci.

Kredyty hipoteczne w banku PEKAO a nowy wskaźnik

Bank PEKAO będzie poszerzał również swoją ofertę dla klientów indywidualnych. Zgodnie z zapowiedziami prezesa Leszka Skiby, bank jest gotowy do wprowadzenia kredytów hipotecznych opartych na WIRON w drugiej połowie 2023 roku. Podejście banku opiera się na przekonaniu, że klient powinien mieć wybór. I choć niektóre banki rezygnują z kredytów hipotecznych ze zmiennym oprocentowaniem, to bank PEKAO chce proponować zróżnicowaną ofertę.

Bank nie zrezygnuje z oferowania kredytów hipotecznych ze zmiennym oprocentowaniem, chociaż już połowa nowych kredytów hipotecznych w PEKAO to kredyty z okresową stałą stopą procentową. Część klientów szuka komfortu i bezpieczeństwa, ale są także klienci, którzy liczą na to, że stopy procentowe zaczną spadać. W przypadku spadku stóp procentowych, kredyt hipoteczny oparty o stałą stopę procentową może okazać się bardziej korzystny.

Dlatego bank PEKAO będzie oferował w najbliższej przyszłości zarówno kredyty oparte zarówno o stałą, jak również o zmienną stopę procentową. W ten sposób bank zapewni swoim klientom wybór i podniesie swoją konkurencyjność.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!