Bezglutenowe i bezlaktozowe jednak z glutenem i laktozą. Te produkty Biedronka wycofała

Jakiś czas temu Biedronka chwaliła się, że  jako jedna z pierwszych sieci handlowych w Polsce zaczęła w ramach produktów marki własnej oferować produkty bezglutenowe, zaopiniowane i potwierdzone przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W ostatnich dniach wycofała jednak popularne słodkości, bo wykryto w nich przekroczone ilości glutenu i laktozy.

Bezglutenowe i bezlaktozowe jednak z glutenem i laktozą. Te produkty Biedronka wycofała
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 5 sierpnia 2022

Dla osób z alergiami i nietolerancjami

- Biedronka od lat podejmuje wiele działań na rzecz promocji zdrowego stylu życia i dobrego odżywiania się, co znajduje odzwierciedlenie także w jej ofercie - zapewnia sieć, dodając, ze wspólnie z dostawcami dąży do ograniczenia w artykułach spożywczych marki własnej substancji, których w Polsce spożywa się za dużo.

- W ten sposób w roku 2015 roku w ramach produktów przetworzonych, na rynek wprowadzonych zostanie mniej o ponad 120 ton cukru, ponad 250 ton tłuszczu i 39 ton soli. Od 2009 roku Biedronka współpracuje także z Instytutem Żywności i Żywienia, angażując się w akcję edukacyjną „Czytaj etykiety”, której celem jest nakłonienie konsumentów do sprawdzania informacji żywieniowych na etykietach przy wyborze artykułów - czytamy w komunikacie Biedronki.

Wycofany produkt. Możesz odzyskać pieniądze

Tym czasem wśród komunikatów Biedronki pojawiła się informacja, że firma ZPC Flis wycofała z obrotu produkt o nazwie "Wafle Bonitki z kremem kawowym bez glutenu bez laktozy, bez dodatku cukrów".

Biedronka będzie placówką medyczną? Interwencja CzytelnikaBiedronka będzie placówką medyczną? Interwencja CzytelnikaMonika Świetlińska

- Osoby, które zakupiły ten produkt o dacie minimalnej trwałości do 4 i 5 lutego 2023 proszone są o jego zniszczenie lub zwrócenie do najbliższego sklepu, w którym wafelki zostały kupione - brzmi komunikat.

Biedronka wycofała wafelki po badaniu, które wykonuje ze szczególnym uwzględnieniem produktów dla osób o szczególnych potrzebach żywieniowych.

- Wafelki nie spełniały wymogów, które są stawiane w zakresie zawartości glutenu i laktozy, tzn. ich ilości były przekroczone. Działanie ma na celu wyeliminowanie ryzyka spożycia produktu mogącego mieć wpływ na zdrowie konsumentów - informuje sieć.

Wszystkim, którzy oddadzą produkt, zwrócone będą pieniądze.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!