fb

Biedronka ma swoje sankcje. Wycofuje produkty z Rosji oraz Białorusi

Rosyjskie i białoruskie produkty w Biedronce znikają z dyskontów. Sieć wycofuje je w związku z trwającą na Ukrainie wojną, rozpoczętą atakiem wojsk Władimira Putina. 

Biedronka ma swoje sankcje. Wycofuje produkty z Rosji oraz Białorusi
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 1 marca 2022

Biedronka ma swoje sankcje przeciw Rosji

Biedronka pisze w komunikacie wprost: Decyzja ta jest podyktowana sprzeciwem wobec bezprecedensowej agresji przeciw niepodległej Ukrainie i dotyczy łącznie 16 produktów”. Choć jak sama przyznaje, niewykluczone, że lista ta będzie dłuższa. Sieć sprawdza z jakich surowców produkowane są obecne w sprzedaży produkty. Jeśli pochodzą z Rosji lub Białorusi, również zostaną usunięte z półek!

Krzysztof Szczepanik: Czy sankcje gospodarcze wystarczą? Jak walczyć z Putinem?Krzysztof Szczepanik: Czy sankcje gospodarcze wystarczą? Jak walczyć z Putinem?Krzysztof Szczepanik

Lista produktów wycofanych z Biedronki

Póki co, ze sprzedaży wycofane są wszystkie produkty, których kod kreskowy zaczyna się od cyfr w przedziale od 460 do 469 (rosyjskie) oraz 481 (białoruskie). W praktyce oznacza to, że nie będzie już możliwy zakup m.in. rosyjskich wódek, takich jak Beluga, Russian Standard, czy Żurawie. Podobnie rzecz ma się z orzeszkami piniowymi pod marką własną BAKAD’OR, których produkcja zdominowana jest przez dostawców z Rosji. Nie wejdą również do oferty te produkty, które pierwotnie były zaplanowane w ramach akcji promocyjnych” – czytamy we wtorkowym komunikacie sieci Biedronka. 

Solidarność z Ukrainą

Biedronka tłumaczy, że wyrzucenie z oferty produktów z wymienionych krajów to kolejny krok solidarności z walczącą Ukrainą. „Wspieramy nasze ukraińskie koleżanki i kolegów” – informuje Jeronimo Martins Polska.

W sieci bojkot rosyjskich towarów

W mediach społecznościowych oraz grupach dyskusyjnych nie brakuje inicjatyw bojkotu towarów z Rosji, a ostatnio także z Białorusi. Internauci wymieniają między sobą informacje na temat konkretnych brandów, także tych, w przypadku których mamy do czynienia z powiązaniem kapitałowym lub biznesowym z Rosją, choć niekoniecznie wyprodukowanych w tym kraju. 

Podobne inicjatywy pojawiają się w wielu krajach świata i mają związek z szerokim sprzeciwem wobec bezprecedensowej agresji Rosji na niepodległy kraj, jakim jest Ukraina. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT
podatki

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT

Resort finansów przypomina, ze termin na rozliczenie rocznego podatku CIT za 2021 rok został przedłużony. Aktualnie, ten obowiązek upływa dopiero 30 czerwca 2022 roku – czytamy w komunikacie MF....

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!