Biedronka ma swoje sankcje. Wycofuje produkty z Rosji oraz Białorusi

Rosyjskie i białoruskie produkty w Biedronce znikają z dyskontów. Sieć wycofuje je w związku z trwającą na Ukrainie wojną, rozpoczętą atakiem wojsk Władimira Putina. 

Biedronka ma swoje sankcje. Wycofuje produkty z Rosji oraz Białorusi
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 1 marca 2022

Biedronka ma swoje sankcje przeciw Rosji

Biedronka pisze w komunikacie wprost: Decyzja ta jest podyktowana sprzeciwem wobec bezprecedensowej agresji przeciw niepodległej Ukrainie i dotyczy łącznie 16 produktów”. Choć jak sama przyznaje, niewykluczone, że lista ta będzie dłuższa. Sieć sprawdza z jakich surowców produkowane są obecne w sprzedaży produkty. Jeśli pochodzą z Rosji lub Białorusi, również zostaną usunięte z półek!

Krzysztof Szczepanik: Czy sankcje gospodarcze wystarczą? Jak walczyć z Putinem?Krzysztof Szczepanik: Czy sankcje gospodarcze wystarczą? Jak walczyć z Putinem?Krzysztof Szczepanik

Lista produktów wycofanych z Biedronki

Póki co, ze sprzedaży wycofane są wszystkie produkty, których kod kreskowy zaczyna się od cyfr w przedziale od 460 do 469 (rosyjskie) oraz 481 (białoruskie). W praktyce oznacza to, że nie będzie już możliwy zakup m.in. rosyjskich wódek, takich jak Beluga, Russian Standard, czy Żurawie. Podobnie rzecz ma się z orzeszkami piniowymi pod marką własną BAKAD’OR, których produkcja zdominowana jest przez dostawców z Rosji. Nie wejdą również do oferty te produkty, które pierwotnie były zaplanowane w ramach akcji promocyjnych” – czytamy we wtorkowym komunikacie sieci Biedronka. 

Solidarność z Ukrainą

Biedronka tłumaczy, że wyrzucenie z oferty produktów z wymienionych krajów to kolejny krok solidarności z walczącą Ukrainą. „Wspieramy nasze ukraińskie koleżanki i kolegów” – informuje Jeronimo Martins Polska.

W sieci bojkot rosyjskich towarów

W mediach społecznościowych oraz grupach dyskusyjnych nie brakuje inicjatyw bojkotu towarów z Rosji, a ostatnio także z Białorusi. Internauci wymieniają między sobą informacje na temat konkretnych brandów, także tych, w przypadku których mamy do czynienia z powiązaniem kapitałowym lub biznesowym z Rosją, choć niekoniecznie wyprodukowanych w tym kraju. 

Podobne inicjatywy pojawiają się w wielu krajach świata i mają związek z szerokim sprzeciwem wobec bezprecedensowej agresji Rosji na niepodległy kraj, jakim jest Ukraina. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!