fb

Część szkół wznowi zajęcia już od 30 listopada

Nie wszystkie szkoły, będą zamknięte do 3 stycznia 2021 r. Uczniowie nie wrócą do szkół po świętach. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej, funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do dnia 3 stycznia 2021 r.. Od tej decyzji są jednak pewne wyjątki.  

Część szkół wznowi zajęcia już od 30 listopada
  • Jan Wróblewski
  • /
  • 26 listopada 2020

Do kiedy nauka zdalna?

Zgodnie ze wcześniejszymi decyzjami rządu, nauka zdalna miała obowiązywać do 29 listopada. Wraz z nowym rozporządzeniem, Minister Edukacji wprowadza zmiany, zgodnie z którymi stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r. Od tej decyzji są jednak pewne wyjątki.

Jakie placówki stanowią wyjątek?

"Już od 30 listopada 2020 r. będzie można prowadzić zajęcia sportowe w wybranych szkołach sportowych oraz praktyczną naukę zawodu w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe — wyjaśnia resort.

Oznacza to, że zajęcia sportowe, które są realizowane na podstawie programów szkolenia, mogą być prowadzone w szkole, pod warunkiem zachowania ograniczeń, zakazów i nakazów przeciwepidemicznych. Decyzja dotyczy zarówno zajęć prowadzonych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych sportowych, jak i mistrzostwa sportowego, oraz oddziałach sportowych i oddziałach mistrzostwa sportowego znajdujących się w szkołach ogólnodostępnych.

Jakie są wytyczne dla szkół?

Zgodnie z decyzją MEN od 30 listopada 2020 r. szkoły mogą prowadzić zajęcia w ramach tzw. praktycznej nauki zawodu. Zajęcia mogą się odbywać jedynie w wybranych dniach tygodnia, w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, oraz w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo.

Decyzja dotyczy nie tylko szkół, które prowadzą kształcenie zawodowe, ale też centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego. Pod warunkiem zachowania zasad właściwych dla zakładów pracy, możliwe będzie również prowadzenie praktycznej nauki zawodu, zarówno u pracodawców, jak i w indywidualnych gospodarstwach rolnych. 

"Uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami mogą odbywać praktyki u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika" — informuje resort edukacji.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!