Czy 24 marca to niedziela handlowa?

Wiedza na temat dat niedziel handlowych jest bardzo potrzebna: pozwala na lepsze zarządzanie czasem, planowanie aktywności. Czy przed Wielkanocą będzie można taki dzień wykorzystać na zakupy?

Czy 24 marca to niedziela handlowa?
  • Małgorzata Łaziuk
  • /
  • 13 marca 2024

24 marca — czy będzie można zrobić zakupy?

W marcu 2024 roku w Polsce przypada jedna niedziela handlowa. Jest to data szczególnie istotna dla zakupów związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Stanowi dla konsumentów dobrą okazję do zaspokojenia potrzeb związanych z nie tylko z przygotowaniami do Wielkanocy. Taki dzień może pomóc nadrobić zakupowych zaległości (związane z wizytami w miejscach, gdzie można kupić ubrania, meble, a nawet produkty budowlanych). W natłoku codziennych obowiązków brakuje czasu na wykonanie sprawunków, w tym także tych spożywczych. W okresie świątecznym planowanie to bardzo ważna sprawa!

Niedziele handlowe w 2024 rokuNiedziele handlowe w 2024 roku Małgorzata Łaziuk

Wizyta w sklepie przed świętami Wielkanocy to istotny element przygotowań do tego ważnego święta religijnego i rodzinnej uroczystości. Tuż przed sklepy często oferują szeroki wybór produktów, takich jak jajka, wędliny, ciasta i dekoracje wiosenno — świąteczne. 

Warto pamiętać, że jest to jedyna niedziela handlowa w marcu. Zakupów nie będzie można zrobić 31 marca i 1 kwietnia (w Wielkanoc i w Poniedziałek Wielkanocny) — przypadają wtedy dwa dni ustawowo wolne od pracy. Rozważnie też trzeba zaplanować wizytę w sklepie 29 marca — sklepy mogą być otwarte jedynie do godziny 14.

Dla osób pracujących w handlu niedziela handlowa to czas intensywnej pracy.

Kiedy niedziele handlowe w 2024 roku?

W bieżącym roku kalendarzowym istnieje ograniczona liczba niedziel handlowych, co stanowi istotną informację dla konsumentów oraz przedsiębiorców. To okazja do wizyt w sklepach i centrach handlowych w dni, które zwykle są one zamknięte. Dla wielu osób niedzielne zakupy są dogodną opcją, umożliwiającą dostosowanie się do przeładowanego harmonogramu tygodniowego. Dlatego też warto poznać daty niedziel handlowych w 2024 roku, aby móc zaplanować zaopatrzenie się w niezbędne produkty oraz inne aktywności związane z wykorzystaniem tego czasu.

W marcu obowiązuje jedna niedziela handlowa, która przypada na 24 marca. Jest to szczególnie istotna data, ponieważ związana jest z przygotowaniami do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wiele osób wykorzystuje ten czas na zakupy związane z tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi i dekoracjami.

Kolejna przypada 28 kwietnia. Ten dzień zapewnia okazję do zrobienia zakupów w sklepach i centrach handlowych, co może być szczególnie przydatne dla osób przygotowujących się do długiego weekendu, planujących wiosenne wyjazdy i spotkania rodzinne oraz grille.

Zakaz handlu w niedziele nadal dzieli, ale będzie likwidacjaZakaz handlu w niedziele nadal dzieli, ale będzie likwidacjaMonika Świetlińska

30 czerwca to dzień dający możliwość zrobienia zakupów przed letnimi wakacjami i wyjazdami na urlop, czy kolonie. W tym okresie klienci mogą korzystać z promocji i wyprzedaży tematycznych, które często są organizowane przez sklepy.

W drugiej połowie roku przypadają trzy niedziele handlowe. 25 sierpnia to dzień, którą warto zapisać w kalendarzu. Jest to doskonała okazja zaopatrzenia się w potrzebne produkty osobom powracającym z wakacji oraz przygotowujących się do powrotu do szkoły.

15 grudnia to niedziela handlowa tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Wiele osób korzysta z tego dnia, aby zrobić zakupy świąteczne i zaopatrzyć się w prezenty dla najbliższych.

Ostatnia niedziela handlowa w 2024 roku przypada na 22 grudnia. Jest to świetna okazja dla klientów, aby zrobić zakupy przed Wigilią i Bożym Narodzeniem,  a jednocześnie — ostatni dzwonek, dlatego warto skorzystać z tego dnia, aby móc bezstresowo dokończyć przygotowania do świąt.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!