Czy odkurzacz bezworkowy jest wygodny?

Szeroka oferta urządzeń, które mają pomagać nam w domowym obowiązkach, sprawia, że coraz trudniej jest nam podjąć decyzję i wybrać ten jeden, właściwy sprzęt. Za doskonały przykład może posłużyć między innymi odkurzacz. Dostępnych w jego przypadku rozwiązań technologicznych jest tak wiele, że potrzebujemy czasu, aby zdecydować, jaki poziom filtracji będzie dla nas satysfakcjonujący lub czy wolimy model bezprzewodowy, czy może z kablem. A może odkurzacz bezworkowy cyklonowy? Czy to również będzie doskonały wybór? 

Czy odkurzacz bezworkowy jest wygodny?
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 10 maja 2022

Domowe porządki – co może je nam ułatwić?

Porządkowanie przestrzeni domowej bywa uciążliwe. Na szczęście dostępne na rynku sprzęty AGD mają za zadanie odciążać nas podczas domowych obowiązków i ułatwiać życie. Jeżeli zależy nam na utrzymaniu porządku, dobrej jakości odkurzacz po prostu musi znaleźć się w naszych czterech kątach. Z jego pomocą oczyścimy nie tylko podłogi, ale także tapicerowane meble. W takim miejscach zbiera się najwięcej kurzu, który bez wątpienia nie ma dobrego wpływu na nasze zdrowie. Regularne sprzątanie na pewno pomoże, jeżeli chcemy czuć się dobrze w domowym zaciszu – dosłownie.

Jednak jaki odkurzacz wybrać, aby zapewnił nam możliwie jak najlepsze rezultaty przy niewielkim nakładzie naszej pracy? Firma Electrolux bez wątpienia zaskakuje bogactwem oferty. Dostępne są między innymi odkurzacze workowe z serii D82, warianty bezprzewodowe z technologią UV (PQ92 i WQ81), a nawet równie popularne odkurzacze bezworkowe z serii 600.

Czy dobrym wyborem będą urządzenia, w przypadku których zanieczyszczenia trafiają do specjalnego pojemnika?

Odkryj odkurzacz bezworkowy

Jednym z modeli, który oferuje firma Electrolux, jest odkurzacz bezworkowy 600 EL61H4SW EL61H4SW. To innowacyjne połączenie technologii cyklonicznej oraz ergonomicznej konstrukcji. Wariant bezworkowy łączy w sobie nie tylko wysoką wydajność odkurzania, ale również łatwość obsługi urządzenia. Do zestawu dołączony jest filtr Allergy Plus (nadający się do prania), wyłapujący drobne cząstki.

Oto przewodowy wariant odkurzacza, który doceniany jest nawet ze względu na łatwość w manewrowaniu urządzeniem. Wszystko to dzięki dużym kółkom, które zostały pokryte gumą. W ten sposób zostaje zapewniona ich przyczepność, a jednocześnie chronią one powierzchnię podczas odkurzania przed zarysowaniem. Co jeszcze wyróżnia ten sprzęt i sprawia, że coraz więcej konsumentów decyduje się na jego zakup?

Czym jest odkurzacz bezworkowy cyklonowy?

Warto wiedzieć, że odkurzacz bezworkowy cyklonowy zapewnia użytkownikowi niezawodną wydajność od samego początku aż do końca odkurzania (nawet w momencie zapełnienia zbiornika). Tak zwany układ cyklonowy zachowuje do 99% początkowej mocy odkurzania. Nie musisz więc martwić się o to, że porządki pójdą nie po Twojej myśli. Duża siła ssania sprawia, że kurz i inne zanieczyszczenia trafiają prosto do zbiornika, który nie jest trudny w czyszczeniu.

Sześciostopniowa filtracja powietrza

Wspomniany odkurzacz oferowany przez szwedzką markę Electrolux wyróżnia między innymi sześciostopniowa filtracja powietrza. Na ten parametr uwagę zwraca coraz większa liczba konsumentów, ponieważ zależy nam na tym, aby żyć w czystych mieszkaniach i domach, które sprzyjają naszemu zdrowiu. W tym przypadku mamy pewność, że układ filtracji wychwytuje do 99,99% mikrocząstek kurzu większych niż 1 mikrometr. Tym samym gwarantuje nam czystsze wydmuchiwane powietrze. Docenią to w szczególności osoby, które źle reagują na obecne w powietrzu alergeny i zanieczyszczenia.

Bezproblemowe przechowywanie

Odkurzacz bezworkowy ma niewielkie rozmiary, a właśnie ta zaleta jest coraz częściej podkreślana w przypadku urządzeń AGD. Właśnie dzięki temu możliwe jest ustawienie go pionowo lub poziomo, w zależności od potrzeb. To znacząco ułatwia jego codzienne przechowywanie, ponieważ to my decydujemy, czy chcemy pozostawić urządzenie w widocznym miejscu, czy też może umieścić je w zamykanej szafie poza ciekawskimi spojrzeniami. Ta kwestia jest szczególnie istotna dla osób, które mieszkają na niewielkim metrażu, w przypadku którego każdy wolny kąt okazuje się być na wagę złota. Tymczasem odkurzacz 600 EL61H4SW i jego przechowywanie nie stanowią najmniejszego problemu.

Proste i szybki opróżnianie zbiornika

Nie można zapominać o tym, że odkurzacz bezworkowy to w końcu urządzenie, które nie tylko doskonale wygląda i korzysta z nowoczesnych osiągnięć technologicznych, ale przede wszystkim jest proste i łatwe w obsłudze. Doskonałym przykładem będzie między innymi sposób opróżniania pojemnika. Po wielogodzinnym sprzątaniu w pewnym momencie zauważamy, że zgromadzony kurz i zanieczyszczenia powinny trafić bezpośrednio do kosza. Nie musimy martwić się problematyczną wymianą worka oraz jego zakupem. W modelu odkurzacza 600 EL61H4SW od szwedzkiej marki Electrolux zainstalowano pojemnik, którego opróżnienie możliwe jest w zaledwie dwóch krokach.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Ruszyły konsultacje ustawy 800+
500 plus

Ruszyły konsultacje ustawy 800+

- Chcemy, aby od 1 stycznia 2024 r. co miesiąc każde dziecko do 18. roku życia dostało 800 zł, zamiast dotychczasowych 500 zł – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który początkiem czerwca...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!