ZOBACZ FILM. Dziwne zachowanie kierowców w tunelu pod Ursynowem

Sesja fotograficzna samochodów łącznie z zablokowaniem ruchu, potrzeba fizjologiczna dziecka, zdjęcie osoby stojącej na głowie na pasie drogi ekspresowej – m.in. takie zachowanie kierowców w tunelu pod Ursynowem zarejestrowały kamery Centrum Zarządzania Tunelem. Już wiadomo, że obraz z kamer trafi prosto na policję.

ZOBACZ FILM. Dziwne zachowanie kierowców w tunelu pod Ursynowem
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 4 stycznia 2022

Tunel pod Ursynowem „atrakcją” dla nieodpowiedzialnych?

Od momentu otwarcia długo oczekiwanego tunelu na trasie ekspresowej S2 pod Ursynowem, skorzystało z niego ponad pół miliona kierowców – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Niestety, w tym gronie znalazły się osoby, których skrajna nieodpowiedzialność naraziła na niebezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.

Z pewnością część z nich nie zdawała sobie sprawy z faktu, że wnętrze tunelu jest monitorowane przez rozbudowany system kamer oraz Centrum Zarządzania Tunelem. 

Chcieli sobie zrobić zdjęcie w tunelu

Jak relacjonuje GDDKiA - Już pierwszej nocy po oddaniu tunelu do ruchu kamery zarejestrowały sesję zdjęciową z udziałem trzech pojazdów. Dzień później rozmowy na pasie awaryjnym, a w okresie świątecznym kolejnych kilka niebezpiecznych zdarzeń”.

Doszło nawet do tego, że w wyniku zorganizowanej akcji zablokowano wjazd do tunelu od strony dzielnicy Wilanów, by zrobić sesję zdjęciową samochodu. Zdarzyło się również zatrzymanie pojazdu spowodowane… potrzebą fizjologiczną dziecka. „Wszystkich nieodpowiedzialnych kierowców i ich pasażerów przebił jednak ten, który wysiadł z pojazdu, by spróbować stanąć na głowie na jednym z pasów ruchu drogi ekspresowej”.

Powyższe zdarzenia zostały zarejestrowane i można je zobaczyć na poniższym filmie udostępnionym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Zatrzymanie w tunelu zakazane

Jak przypomina GDDKiA, każde zatrzymanie samochodu, a także wejście pieszego do tunelu włącza alarm całego systemu. Są sytuacje, w których włączany jest system wentylacji obiektu.

GDDKiA przypomina: w tunelach obowiązuje bezwzględny zakaz zatrzymywania pojazdów. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!