Włamał się do sklepu i… udawał manekina

To była scena, niczym z niskobudżetowej komedii. Włamywacz, który ograbił w Tarnowskich Górach kilka lokali, ukrył się przed policją w sklepie. Założył wystawowe ubrania i… udawał manekina. Nie wiadomo czy górę wzięła intuicja policjantów, czy słabe umiejętności aktorskie przestępcy.

Włamał się do sklepu i… udawał manekina
  • Michał Górecki
  • /
  • 4 stycznia 2022

Seryjny włamywacz udawał manekina

Policja w Tarnowskich Górach (Śląskie) przyjęli informację o niepokojących dźwiękach w jednym z pawilonów handlowych przy ul. Armii Krajowej. 36-latek ograbił tam kilka lokali z gotówki oraz sprzętu elektronicznego. Jak się później okazało, straty spowodowane przez złodzieja sięgnęły 13 tysięcy złotych. 

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zauważyli zdemolowaną witrynę sklepu odzieżowego. Musieli dojechać na miejsce dość szybko, bowiem sprawca nie zdążył opuścić lokalu. Złodziej stanął nieruchomo między ubraniami na wystawie i… udawał manekina. Jak łatwo zgadnąć, policja na ten fortel się nie nabrała. Nie wiadomo, czy w tym przypadku zawiodły umiejętności aktorskie włamywacza.

Jak zabezpieczyć komputer przed włamaniem z zewnątrz?Jak zabezpieczyć komputer przed włamaniem z zewnątrz?Michał Górecki

Odzyskanie mienia z włamania

Policji udało się odzyskać sporą część skradzionego mienia. Seryjny włamywacz szybko pozbywał się łupów w okolicznych lombardach. To właśnie z nich policja przejęła kradziony towar, by mógł wrócić do prawowitych właścicieli. Przeszukanie mieszkania 36-letniego mieszkańca Tarnowskich Gór pozwoliło na ujawnienie kradzionej elektroniki, a także zabronionych środków odurzających. 

Zarzuty dla włamywacza

Mężczyzna usłyszał już 6 zarzutów kradzieży. Inny zarzut dotyczy posiadania marihuany i amfetaminy. Tarnogórzaninowi grodzi nawet 10 lat więzienia. Z pewnością 36-latek trafi na listę najbardziej osobliwych przypadków, o którym policjanci długo będą pamiętali.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!