Facebook może wyłączyć Ci konto. Konieczne uruchomienie zabezpieczeń!

Cyberprzestępcy nie śpią i właśnie przed nimi, część użytkowników chce zabezpieczyć Facebook. Niektórzy już dostali powiadomienie o konieczności włączenia programu Facebook Protect. Dotyczy to kont, które w sposób szczególny narażone są na ataki ze strony hakerów.

Facebook może wyłączyć Ci konto. Konieczne uruchomienie zabezpieczeń!
  • Anna Malinowska
  • /
  • 3 grudnia 2021

Powiadomienie od Facebooka – o co chodzi?

Program Facebook Protect dotyczy części użytkowników, których profile mogą cieszyć się zwiększonym zainteresowaniem. To oznacza, że jeśli twoje konto jest odwiedzane częściej niż zwykle, Facebook pospieszy do Ciebie z propozycją. Dodajmy – nie do odrzucenia. 

Część użytkowników już otrzymała komunikat następującej treści: „Twoje konto może być potencjalnie odwiedzane przez znacznie większą liczbę osób, dlatego wymagamy silniejszych zabezpieczeń. Facebook Protect to zaawansowany program zabezpieczeń, który ułatwi ochronę kont takich jak Twoje. Włącz funkcję Facebook Protect do (pojawia się data). Po tym terminie utracisz dostęp do swojego konta na Facebooku, dopóki jej nie włączysz”

Dalej można się dowiedzieć, że Facebook robi to dla naszego dobra. Skoro nasze konto cieszy się wyższą niż średnia popularnością, to znaczy, że może być łakomym kąskiem dla hackerów. I właśnie takiej sytuacji Facebook chce uniknąć. 

Jak uniknąć kradzieży tożsamości?Jak uniknąć kradzieży tożsamości?Rafał Stępniewski

Na czym polega Facebook Protect

W innych krajach system ochrony debiutował już w 2019 roku. Teraz przyszła kolej na Polskę. Cały program to bardzo prosty mechanizm. W momencie uruchomienia Facebook Protect, system sprawdzi najpierw, czy nasze hasło jest wystarczająco silne. Jeśli okaże się łatwe do złamania, zostaniemy poproszeni o zmianę na bardziej skomplikowane zabezpieczenie. 

Drugim elementem jest tzw. weryfikacja duetapowa, którą znamy z systemów bankowych. W momencie logowania, dodatkowo będziemy musieli wpisać kod, który dostaniemy prosto na nasz telefon komórkowy. I cała filozofia zamknięta jest w dwóch punktach. 

Co jeśli nie włączę Facebook Protect?

Wtedy mogą pojawić się problemy. Facebook zastrzega, że jeśli osoby zakwalifikowane do programu nie skorzystają z jego dobrodziejstw, muszą liczyć się z zablokowaniem dostępu do konta do momentu, aż nie włączą antyhakerskiej usługi. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!