Giełda kryptowalut bez weryfikacji – czy to bezpieczne rozwiązanie?

Cenisz sobie prywatność w świecie tradingu? Zastanawiasz się, która giełda kryptowalut bez weryfikacji tożsamości jest bezpieczna? Chcesz dowiedzieć się, gdzie warto handlować? Dobrze trafiłeś – poniższy artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Giełda kryptowalut bez weryfikacji – czy to bezpieczne rozwiązanie?
 • Redakcja dziennikprawny.pl
 • /
 • 3 marca 2023

Skąd ta cała weryfikacja tożsamości i dlaczego?

Największe giełdy kryptowalut najczęściej wymagają podawania danych osobowych. Dlaczego tak jest? To bardzo proste. Weryfikacja tożsamości jest prawnie wymaganym środkiem bezpieczeństwa, powszechnie stosowanym przez legalnie działające giełdy kryptowalut. Wymogi te wynikają z przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) oraz zasady „poznaj swojego klienta” (KYC).

To jednak nie wszystko. Niektóre giełdy mogą wymagać dodatkowych czynności weryfikacyjnych. Przesyłanie selfie; wysyłanie zdjęcia dokumentów tożsamości; potwierdzanie miejsca zamieszkania – dla wielu osób to stanowczo za dużo. 

Właśnie dlatego wielu zainteresowanych tradingiem szuka alternatywnej ścieżki. Jedną z opcji jest oczywiście giełda kryptowalut bez weryfikacji tożsamości. Jak wybrać tę najlepszą?

Gdzie handlować kryptowalutami?

Interesuje Cię najlepsza giełda kryptowalut bez weryfikacji tożsamości?   Poniżej prezentujemy pięć godnych uwagi platform, w których weryfikację można przejść w dowolnym momencie – niekoniecznie przy zakładaniu konta.

  KuCoin

  Pierwsza giełda w naszym zestawieniu istnieje od 2017 roku. Jej zdecydowaną zaletę stanowi szeroki wachlarz usług, w tym możliwość handlu mniejszymi tokenami, które trudno znaleźć na innych giełdach. Jeśli zamierzasz wymieniać kryptowaluty (P2P) np. wpłacając Bitcoina i handlując w parach do BTC (P2P), to nie musisz weryfikować swojego konta – wystarczy Ci adres email/numer telefonu oraz hasło podane przy rejestracji.

   ByBit

   Platforma powstała w 2018 roku z inicjatywy znanego przedsiębiorcy – Bena Zhou. ByBit posiada mocną reputację i dobrą opinię wśród milionów użytkowników na całym świecie. Jej twórca dąży do stworzenia usługi, która oprócz handlu na rynkach spot, będzie również oferować np. staking.

   Sam proces rejestracji na ByBit jest bardzo prosty. Więcej informacji o tym, jak przebiega rejestracja na najlepszych giełdach kryptowalut bez weryfikacji tożsamości znajdziesz na stronie kryptowaluty2.pl.

   OKX

   Ta giełda kryptowalut bez weryfikacji powstała w 2017 roku. Jej główna zaleta? Intuicyjny interfejs! Docenią go zarówno początkujący, jak i doświadczeni traderzy. Giełda kryptowalut OKX nie wymaga weryfikacji tożsamości, ale w celu odblokowania możliwości zakupu kryptowalut za waluty FIAT, czy uzyskania dostępu do dodatkowych funkcji, takich jak handel P2P, platforma poprosi nas już o niech więcej danych.

   Zdecentralizowana giełda kryptowalut bez weryfikacji (DEX)

   Czy to już wszystko? Nie. Istnieje bowiem jeszcze jedna opcja, czyli tzw. zdecentralizowane giełdy DEX. Pozwolą one na handel bez weryfikacji, a także nie wymagają o założenie konta. Umożliwią Ci także trading kryptowalutami za pomocą prywatnego portfela. 

   No dobrze, ale czym one tak dokładnie są? Takie platformy to tak naprawdę aplikacje, do których wystarczy podłączyć zewnętrzny portfel, np. MetaMask, by zacząć tradować – to wszystko. „Dexy” są jednak przeznaczone dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Jeżeli uważasz jednak, że to może być coś dla Ciebie, oto największe z nich, które warto wypróbować: 

   • Uniswap,
   • apex.exchange (DEX bybit),
   • Pancakeswap,
   • Biswap,
   • Palmswa.

   Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
   Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

   Security Magazine

   Czy ten artykuł był przydatny?

   Newsletter

   Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!