mZUS - nowe świadczenia dla rodziny w aplikacji

ZUS informuje, że jest już dostępna nowa wersja aplikacji mobilnej mZUS. Została ona uzupełniona o wiele przydatnych dla każdego funkcji. Za jej pośrednictwem będzie złożyć między innymi wnioski o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna.

mZUS - nowe świadczenia dla rodziny w aplikacji
 • Anna Petynia-Kawa
 • /
 • 6 marca 2023

Z aplikacji mZUS można w wygodny sposób korzystać na urządzeniach mobilnych, które działają dzięki systemom operacyjnym Android i iOS. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play lub App Store. Po zainstalowaniu jej należy ją połączyć ze swoim profilem na PUE ZUS.

Kto może korzystać z aplikacji mZUS? 

Nowoczesna aplikacja mobilna mZUS powstała z myślą o rodzicach oraz opiekunach dzieci, szczególnie w wypadku jeśli kwalifikują się do korzystania z programów świadczeń rodzinnych. Przy jej pomocy można załatwić formalności związane: 

 • ze świadczeniem wychowawczym 500+, 
 • ze świadczeniem dobry start 300+, 
 • z rodzinnym kapitałem opiekuńczym, 
 • z dofinansowaniem opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna.

Szukasz informacji na temat świadczeń dla rodziny z ZUS? Kliknij TUTAJ i poznaj ich szczegóły. 

Polacy wolą ZUS w internecie. 10 milionów kont na PUE ZUSPolacy wolą ZUS w internecie. 10 milionów kont na PUE ZUSAnna Malinowska

Jakie sprawy załatwisz za pośrednictwem aplikacji mZUS? 

Aplikacja mobilna mZUS powstała między innymi w celu prostego składania wniosków o świadczenie wychowawcze, 500+, 300+ itp. Pozwala ona nie tylko na przedstawienie w ZUS odpowiednich dokumentów i złożenie wniosku, ale i na sprawdzenie statusu wniosku oraz danych na temat wypłaty tych świadczeń. 

Inne istotne działania, które można zrealizować z pomocą aplikacji, to: 

 • otrzymać powiadomienia, aplikacja przypomni przykładowo o możliwości złożenia wniosków o świadczenia na kolejny okres rozliczeniowy,
 • przejście do strony www na której można umówić rezerwację e-wizyty w ZUS, 
 • skontaktować się z infolinią ZUS (COT), 
 • odczytać wiadomości które zostały przesłane na konto Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). 

ZUS: Cudzoziemcy stanowią już 6,5% ubezpieczonychZUS: Cudzoziemcy stanowią już 6,5% ubezpieczonychMikołaj Frączak

Warto korzystać z aplikacji mZUS — znacznie ułatwia ona kontakt z ZUS oraz załatwienie spraw związanych ze świadczeniami dla rodziny. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!