Jak nowy Iphone 15 podbija świat?

No i mamy to. Już niedługo premiera nowiutkiego IPhone'a 15, ale czy jest czym się zachwycać? Czy nowy IPhone rzeczywiście jest czymś przełomowym nad czym warto się pochylić i czy firma Apple stanęła na wysokości zadania? Omówmy sobie poszczególne elementy nowego produktu od Apple, a w tym poruszmy też temat flagowców IPhone 15 pro i Iphone 15 Pro Max. Porównajmy sobie jakie zmiany zaszły w stosunku do poprzednika no i czy warto zdecydować się na zmianę telefonu. 

Jak nowy Iphone 15 podbija świat?
  • Redakcja dziennikprawny.pl
  • /
  • 19 września 2023

Czy warto zdecydować się na IPhone'a 15?

Otóż tak. Osobiście uważamy, że zatrzęsienie zmian w IPhone 15, a zwłaszcza w wersjach Pro i Pro Max jest znaczące względem poprzedników, a najbardziej odczują to osoby, które profesjonalnie wykorzystują IPhone'y do pracy. Nowe modele z serii Pro i Max pozwalają np. na przesył danych w czasie rzeczywistym, a to z kolei sprawia, że nie potrzebujemy aż tak dużej ilości miejsca na naszym telefonie, by nagrywać np. video w jakości 4k.

Czego możemy oczekiwać od nowego IPhone'a 15?

Zasadniczo dość ciekawe pytanie, ale żeby na nie odpowiedzieć musielibyśmy omówić poszczególne zmiany, które dostarcza nam IPhone 15, a trochę tego jest:

Zacznijmy od podstawowej zmiany, która dość mocno odbiła się echem w kuluarach, a konkretniej USB C, bo to bardzo przełomowa zmiana. Standardowy port ładowania lightning zostaje zastąpiony USB C, które różnić się będzie w zależności od wersji IPhone'a 15. Co nam to daje? No w zasadzie dość sporo, bo będziemy mogli wykorzystywać kable ładowania innych producentów niż tylko dedykowany kabel od Apple.  Kolejną zmianą jest dynamic island, które samo w sobie występowało w IPhone 14, ale tutaj zostaje z nami na dłużej. Bardzo estetyczne zamaskowanie przedniej kamery, a dodatkowo ułatwienie czytania powiadomień, bardzo na plus.

Przy okazji warto też poruszyć tematykę baterii, czyli coś co w IPhone często było kontrowersyjne. Tutaj mamy również progres, a konkretniej delikatną przebudowę baterii wbudowanej w Iphone 15, która ma wytrzymywać jeszcze dłużej, a na dodatek już w podstawowej wersji mamy do dyspozycji procesor a16 bionic, który stosowany był w poprzednikach serii Pro, także jest z czym działać. Najnowsza 15'stka pro i max otrzyma nowy procesor, który sygnuje się wzrostem mocy o 10% przy tym samym poborze mocy, więc jest dobrze.

Seria Pro i Pro Max — potęga IPhone 15

Jednym z najbardziej znaczących ulepszeń w nowych iPhone 15 Pro i Pro Max jest zaawansowany system kamer. Główny aparat ma aż 48 megapikseli oraz przysłonę f/1.6, co gwarantuje fenomenalne zdjęcia nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Ale to jeszcze nie wszystko – iPhone 15 Pro Max wykorzystuje rewolucyjny układ soczewek peryskopowych, który umożliwia aż 5-krotny zoom optyczny. Dzięki temu możemy fotografować odległe obiekty bez utraty jakości.

Najnowszy przycisk akcji to innowacyjne rozwiązanie, które pojawia się w iPhone 15 Pro Max. Możemy go dostosować do własnych potrzeb, co sprawia, że zarządzanie smartfonem staje się bardziej intuicyjne i wygodne. Dodatkowo, opcja "always on display" pozwala na wyświetlanie ważnych informacji i aplikacji na stałe, jak np. latarka itd.

W kolorystyce nie mamy znaczących zmian, ale to w zasadzie bardziej plus niż minus, warto wspomnieć, że nazwy kolorów w końcu mają normalne nazwy, które nie przyprawiają o zawrót głowy. Chociaż tutaj odnotować warto, że modele pro mają obudowę z tytanu, a to już jest coś.

Seria 15 zapowiada się niesamowicie dobrze i IPhone znowu staje na wysokości zadania.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!