Jak nowy Iphone 15 podbija świat?

No i mamy to. Już niedługo premiera nowiutkiego IPhone'a 15, ale czy jest czym się zachwycać? Czy nowy IPhone rzeczywiście jest czymś przełomowym nad czym warto się pochylić i czy firma Apple stanęła na wysokości zadania? Omówmy sobie poszczególne elementy nowego produktu od Apple, a w tym poruszmy też temat flagowców IPhone 15 pro i Iphone 15 Pro Max. Porównajmy sobie jakie zmiany zaszły w stosunku do poprzednika no i czy warto zdecydować się na zmianę telefonu. 

Jak nowy Iphone 15 podbija świat?
  • Redakcja dziennikprawny.pl
  • /
  • 19 września 2023

Czy warto zdecydować się na IPhone'a 15?

Otóż tak. Osobiście uważamy, że zatrzęsienie zmian w IPhone 15, a zwłaszcza w wersjach Pro i Pro Max jest znaczące względem poprzedników, a najbardziej odczują to osoby, które profesjonalnie wykorzystują IPhone'y do pracy. Nowe modele z serii Pro i Max pozwalają np. na przesył danych w czasie rzeczywistym, a to z kolei sprawia, że nie potrzebujemy aż tak dużej ilości miejsca na naszym telefonie, by nagrywać np. video w jakości 4k.

Czego możemy oczekiwać od nowego IPhone'a 15?

Zasadniczo dość ciekawe pytanie, ale żeby na nie odpowiedzieć musielibyśmy omówić poszczególne zmiany, które dostarcza nam IPhone 15, a trochę tego jest:

Zacznijmy od podstawowej zmiany, która dość mocno odbiła się echem w kuluarach, a konkretniej USB C, bo to bardzo przełomowa zmiana. Standardowy port ładowania lightning zostaje zastąpiony USB C, które różnić się będzie w zależności od wersji IPhone'a 15. Co nam to daje? No w zasadzie dość sporo, bo będziemy mogli wykorzystywać kable ładowania innych producentów niż tylko dedykowany kabel od Apple.  Kolejną zmianą jest dynamic island, które samo w sobie występowało w IPhone 14, ale tutaj zostaje z nami na dłużej. Bardzo estetyczne zamaskowanie przedniej kamery, a dodatkowo ułatwienie czytania powiadomień, bardzo na plus.

Przy okazji warto też poruszyć tematykę baterii, czyli coś co w IPhone często było kontrowersyjne. Tutaj mamy również progres, a konkretniej delikatną przebudowę baterii wbudowanej w Iphone 15, która ma wytrzymywać jeszcze dłużej, a na dodatek już w podstawowej wersji mamy do dyspozycji procesor a16 bionic, który stosowany był w poprzednikach serii Pro, także jest z czym działać. Najnowsza 15'stka pro i max otrzyma nowy procesor, który sygnuje się wzrostem mocy o 10% przy tym samym poborze mocy, więc jest dobrze.

Seria Pro i Pro Max — potęga IPhone 15

Jednym z najbardziej znaczących ulepszeń w nowych iPhone 15 Pro i Pro Max jest zaawansowany system kamer. Główny aparat ma aż 48 megapikseli oraz przysłonę f/1.6, co gwarantuje fenomenalne zdjęcia nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Ale to jeszcze nie wszystko – iPhone 15 Pro Max wykorzystuje rewolucyjny układ soczewek peryskopowych, który umożliwia aż 5-krotny zoom optyczny. Dzięki temu możemy fotografować odległe obiekty bez utraty jakości.

Najnowszy przycisk akcji to innowacyjne rozwiązanie, które pojawia się w iPhone 15 Pro Max. Możemy go dostosować do własnych potrzeb, co sprawia, że zarządzanie smartfonem staje się bardziej intuicyjne i wygodne. Dodatkowo, opcja "always on display" pozwala na wyświetlanie ważnych informacji i aplikacji na stałe, jak np. latarka itd.

W kolorystyce nie mamy znaczących zmian, ale to w zasadzie bardziej plus niż minus, warto wspomnieć, że nazwy kolorów w końcu mają normalne nazwy, które nie przyprawiają o zawrót głowy. Chociaż tutaj odnotować warto, że modele pro mają obudowę z tytanu, a to już jest coś.

Seria 15 zapowiada się niesamowicie dobrze i IPhone znowu staje na wysokości zadania.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Czy pracodawca ma prawo do oceny pracownika?
Praca

Czy pracodawca ma prawo do oceny pracownika?

Ocena pracownika jest istotnym elementem systemu zarządzania zasobami ludzkimi. Pracodawca jest zobowiązany do dokonywania ocen pracowników w różnych sytuacjach — przy rekrutacji, przy przyznawaniu...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!