fb

Jak przedłużyć czas na odbiór przesyłki w paczkomacie?

InPost wprowadza nowy sposób przedłużenia czasu odbioru przesyłki z paczkomatu – poinformowano na stronie firmy. Teraz taka usługa będzie możliwa z poziomu aplikacji mobilnej i pozwoli zyskać 24 godziny na odbiór paczki. Opcja będzie jednak płatna. 

Jak przedłużyć czas na odbiór przesyłki w paczkomacie?
  • Anna Malinowska
  • /
  • 19 lipca 2021

Paczka poczeka w paczkomacie?

Jest wiele sytuacji, w których wydłużenie czasu przeznaczonego na odbiór przesyłki z paczkomatu wydaje się najlepszym możliwym rozwiązaniem. Pilny wyjazd, choroba, natłok zobowiązań zawodowych. Do niedawna, aby skorzystać z takiej możliwości, trzeba było aktywować usługę przez wysłanie SMS na numer premium. Teraz taka opcja nadal będzie płatna, ale wyłącznie poprzez aplikację mobilną firmy obsługującej popularne paczkomaty.

Na jak długo można przedłużyć obiór paczki z paczkomatu?

W swoim komunikacie InPost mówi o tym, że z usługi można korzystać wielokrotnie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że każda doba (24h) przedłużenia obecności przesyłki w paczkomacie będzie kosztowała nas 7,99 zł.

Wyjeżdżam na wakacje. Co z przesyłką zamówioną na mój adres?Wyjeżdżam na wakacje. Co z przesyłką zamówioną na mój adres?Anna Malinowska


Jak wydłużyć czas na odbiór przesyłki z paczkomatu?

Osoba, która chce wydłużyć czas na odbiór przesyłki z paczkomatu, powinna skorzystać z aplikacji mobilnej, gdzie w szczegółach przesyłki pojawi się żółty przycisk „przedłuż”. Jak zapowiada firma, ma być on widoczny na 12 godzin przed ostatecznym terminem na odbiór paczki lub 24 godziny w przypadku punktów InPost, w których obowiązują ograniczone godziny otwarcia.

W kolejnym kroku należy kliknąć żółty przycisk i opłacić usługę dowolną metodą: karta płatnicza, Blik, DotPay. Od tego momentu, czas na odebranie paczki zostanie wydłużony. Nowy termin odbioru paczki zostanie przesłany mailem. Pojawi się także w aplikacji, w opcji śledzenia przesyłek lub w jej szczegółowych informacjach.

Kiedy upływa czas na odbiór przesyłki z paczkomatu?

Co do zasady, każdy odbiorca przesyłki ma 48 godzin na odebranie swojej paczki. InPost zapewnia, że o możliwości przedłużenia czasu odbioru przesyłki, która czeka w paczkomacie dowiemy się np. z powiadomień push na ekranie smartfona lub w wiadomości e-mail. 

Warto pamiętać, że przedłużenie odbioru będzie możliwe wyłącznie przed upłynięciem pierwotnego terminu. Po jego upływie, nie będzie można skorzystać z tej usługi

Czy można przedłużyć czas w paczkomacie SMS-em?

Inpost informuje, że przedłużenie terminu odbioru przesyłki za pomocą dodatkowo płatnych SMS premium nie jest już możliwe. Jedynym miejscem świadczenia usługi jest aplikacja mobilna dostępna w sklepach Google Play, AppStore oraz Huawei AppGallery.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!