Jak zabezpieczyć domek na działce?

Ogród jest wspaniałym miejscem, w którym możesz wypoczywać wiosną, latem i jesienią. Zimą jednak znacznie rzadziej decydujemy się na spędzanie czasu w ogrodzie, szczególnie, gdy nasz działka nie znajduje się tuż przy domu. Rzadko odwiedzany ogród może stać się rajem dla złodziei. W jaki sposób właściwie zabezpieczyć domek i dobytek przed niechcianymi gośćmi?

Jak zabezpieczyć domek na działce?
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 29 września 2022

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Warto pamiętać, że o bezpieczeństwie należy myśleć w sposób kompleksowy. Nie można zatem ograniczać się do samego domku, bo równie ważny jest cały ogród. Często to sprzęty, meble czy inne akcesoria pozostawione na zewnątrz mogą zainteresować złodzieja na tyle, że zechce on dokładniej poznać nasz ogród. Zatem nie tylko domek, ale i cała posesja wymagają zastosowania odpowiednich rozwiązań. Fajnym pomysłem, który może skutecznie odstraszyć złodzieja będzie czujnik, który po wykryciu ruchu uruchomi oświetlenie i spłoszy niechcianego gościa.

Domki ogrodowe przyjmują różną postać, mogą być to tradycyjne, nieskomplikowane, lecz solidne konstrukcje, jak tutaj https://domki-sodas.pl/60-domki-drewniane, ale też znacznie bardziej rozbudowane, ale nie to zdaje się być priorytetową kwestią. Najważniejsze bowiem, aby wybrać modele solidne, wykonane z dbałością o szczegóły, wykorzystujące dobrej jakości materiały, jak ma to w zwyczaju https://domki-sodas.pl.

Zabezpieczając domek ogrodowy przed atakiem niechcianych gości należy bezwzględnie pamiętać, żeby nie zostawiać kluczy, które mogłyby ułatwić złodziejom zadanie. Jeśli z jakiegoś powodu chcemy, aby dodatkowy zapas kluczy znajdował się w pobliżu, lepiej wybrać miejsca mało oczywiste.

Rozwiązania, które warto wziąć pod uwagę

Dla tych, którzy na działce posiadają drugi dom, doskonale wyposażony, co pozwala im spędzać cały wakacyjny okres na łonie natury, dobrym rozwiązaniem może okazać się montaż systemu alarmowego. Jednak taki wariant jest dość dużą inwestycją, dlatego warto dokładnie przemyśleć jej zasadność. Podobnie monitoring.

Coraz częściej pojawiają się też znane wielu osobom fotopułapki. Najczęściej wykorzystywane przez leśników do wykonywania zdjęć zwierząt w ich naturalnym środowisku, mogą zostać wykorzystane zupełnie inaczej. Szczególnie, że bez problemu sprzęt zintegrować można ze smartfonem, aby otrzymać powiadomienie, że coś się dzieje na naszej działce. Rozważenie zastosowania technicznych rozwiązań może być szczególnie uzasadnione, gdy decydujemy się na domek, jak np. https://domki-sodas.pl/74-domki-szkieletowe, w którym przez cały rok przechowywać planujemy niezbędny sprzęt.

Aby uchronić swój letni dobytek z całą pewnością trzeba zadbać o właściwe zabezpieczenie okien i drzwi, aby uniemożliwić złodziejowi dostanie się do środka. Nie zawsze jednak potrzebne będą okna i drzwi antywłamaniowe, najczęściej wystarczą odpowiednio dopasowane i właściwie zamontowane blokady i zabezpieczenia. Najprostszym, a zarazem skutecznym sposobem jest montaż krat lub rolet. Przed zakończeniem sezonu dobrą praktyką jest też techniczna ocena domku, w wyniku której można wytypować ewentualne problemy i możliwości dostania się do wnętrza przez złodzieja.

Mimo zastosowania różnorodnych środków ostrożności nie zawsze możliwe jest uchronienie dobytku przed złodziejem. Dlatego też warto rozważyć wykupienie odpowiedniej polisy, która będzie dodatkowym zabezpieczeniem na wypadek włamania.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: Dom

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!