Jak zdobyć stypendium od ministra kultury? Trwa nabór wniosków

Trwa nabór wniosków w konkursie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na rok 2023. Potrzebne dokumenty trzeba złożyć do 1 sierpnia 2022 roku. 

Jak zdobyć stypendium od ministra kultury? Trwa nabór wniosków
  • Michał Górecki
  • /
  • 11 lipca 2022

Stypendia dla twórców

Jeszcze tylko do 1 sierpnia 2022 r., dokładnie do godziny 16:00 można złożyć swój wniosek w konkursie o przyznanie stypendiów twórczych oraz stypendiów z zakresu upowszechniania kultury. Mowa o wsparciu na rok 2023. 

Jest o co walczyć, bowiem stypendyści przez cały przyszły rok będą otrzymywali od państwa 4,000 złotych brutto każdego miesiąca, czyli 3.320 zł na rękę. Dla wielu ludzi sztuki to bardzo istotny zastrzyk gotówki. 

Kiedy informacja o przyznanych stypendiach MKiDN?

Choć wnioski o stypendia należy złożyć do 1 sierpnia, wiążącą decyzję ws. wsparcia poznamy dopiero po prawie czterech miesiącach oczekiwania. Decyzja Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ws. przyznania stypendiów zostaje podjęta do 30 listopada 2022 roku. 

Ustawa o ekonomii społecznej —  przyjęta. Co zawiera?Ustawa o ekonomii społecznej — przyjęta. Co zawiera?Michał Górecki


Czym jest stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego?

Jak informuje MKiDN, przedmiotem tego konkursu są stypendia, wypłacane w formie cyklicznego świadczenia finansowego. Jest przyznawane osobom fizycznym, które zajmują się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury, a także opieką nad zabytkami. 

W kategorii pierwszej dotyczącej stypendiów dla twórców znajdują się następujące dziedziny: literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec, teatr, film, opieka nad zabytkami, twórczość ludowa.

Z kolei w kategorii drugiej dotyczącej stypendiów na przedsięwzięcia związane z upowszechnianiem kultury mowa m.in. o animacji i edukacji kulturalnej, a także zarządzenie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!