Rusza „Program Wsparcia Edukacji”. Są pieniądze na innowacyjne zajęcia szkolne

Interaktywne pomoce naukowe, materiały edukacyjne, zajęcia pozalekcyjne, konkursy, zawody sportowe, wystawy czy konferencje – na tego typu działania organizacje pozarządowe oraz harcerskie mogą otrzymać pieniądze. Pula środków z Ministerstwa Edukacji i Nauki na ten cel to 10 mln złotych.

Rusza „Program Wsparcia Edukacji”. Są pieniądze na innowacyjne zajęcia szkolne
  • Anna Malinowska
  • /
  • 12 lipca 2022

Co to jest Program Wsparcia Edukacji?

Choć wakacje dopiero w pełni, Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprezentowało najnowszą inicjatywę, w ramach której organizacje pozarządowe, harcerskie oraz inne podmioty prowadzące działalność statutową w obszarze wychowania i oświaty będą mogły sięgnąć po konkretne pieniądze. 

Dofinansowanie resortu uzyskają przedsięwzięcia, które wiążą się z innowacyjnym podejściem do edukacji, działaniami związanymi z patriotyzmem oraz popularyzacją sportu i kultury fizycznej. Założeniom tym odpowiadają 3 moduły programu: „Innowacyjna edukacja”, „Edukacja patriotyczna”, „Edukacja poprzez sport” – informuje MEiN. 

Jak zdobyć stypendium od ministra kultury? Trwa nabór wnioskówJak zdobyć stypendium od ministra kultury? Trwa nabór wnioskówMichał Górecki

Ile pieniędzy w Programie Wsparcia Edukacji?

Według ministerstwa na ten cel zabezpieczono już w budżecie 10 mln złotych. Finansowanie będzie odbywało się według następującego schematu. 90% całości będzie stanowiła dotacja. Organizacje będą musiały jednak ponieść pewien wysiłek finansowy w wysokości 10-procentowego wkładu własnego. 

Mowa o działaniach związanych z tworzeniem interaktywnych pomocy dydaktycznych, a także innowacyjnych materiałów, o charakterze edukacyjnym. Dotacje można także uzyskać na organizowanie zajęć pozalekcyjnych oraz pozaszkolnych, w tym także takich, które rozwijają aktywność społeczną oraz zachęcają do aktywnego spędzenia czasu wolnego.

W PWE znajdą się także pieniądze na organizację współzawodnictwa sportowego między szkołami, a także konkursy, wystawy, prezentacje, warsztaty, rajdy czy konferencje. 

Finansowanie projektów edukacyjnych

W komunikacie MEiN czytamy, że wielkość finansowania będzie zależała od modułu, w którym tworzone jest dane przedsięwzięcie edukacyjne. (cytujemy za informacją ministerstwa)

  • Innowacyjna edukacja” – od 50 tys. zł do 250 tys. zł;

  • Edukacja patriotyczna” – od 20 tys. zł do 250 tys. zł;

  • Edukacja poprzez sport” – od 20 tys. zł do 250 tys. zł

Działania można realizować do końca 2022 roku.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!