Jaka kara grozi za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia?

Policja zna wiele przypadków, w których bójka z użyciem niebezpiecznego narzędzia kończyła się tragicznie. Prawo bardzo surowo podchodzi do podobnych występków. Bójka z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi wieloletnim więzieniem. 

Jaka kara grozi za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia?
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 9 maja 2022

Bójka z użyciem niebezpiecznego narzędzia – Kodeks karny

Kwestii bójki z użyciem niebezpiecznego narzędzia dotyczy artykuł 159 Kodeksu karnego. Zgodnie z jego brzmieniem „kto, biorąc udział w bójce lub pobiciu człowieka, używa broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”. Pod tym względem polskie prawo jest bardzo surowe.

Już wkrótce przekonać się mogą o tym uczestnicy zajścia, do jakiego doszło w miniony weekend w Radomsku (woj. łódzkie). 

Jaka kara za umyślne uszkodzenie samochodu?Jaka kara za umyślne uszkodzenie samochodu?Mikołaj Frączak

Kwalifikacja czynu jako bójka z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Radomszczańska policja wspólnie z prokuraturą wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczesnym wieczorem w sobotę, 7 maja 2022 r. przy ul. Przedborskiej w Radomsku, na południu województwa łódzkiego. Zajście wstępnie zostało już zakwalifikowane jako bójka z użyciem niebezpiecznego narzędzia. To oznacza, że zgodnie z przytoczonym wcześniej artykułem Kodeksu karnego uczestnicy zajścia mogą spędzić za kratami nawet osiem lat. W tym przypadku policja zabezpieczyła między innymi broń palną. 

Ustalenia policji ws. bójki z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 

Jak relacjonują mundurowi, w sobotni wieczór, grupa kilku mężczyzn przyjechała na miejsce zdarzenia samochodem. Tam doszło do bójki pomiędzy nimi a dwoma innymi mężczyznami. Dwie osoby zostały ranne w wyniku strzałów z broni palnej. Jeden jest nadal w szpitalu.W efekcie prowadzonych całą noc intensywnych działań z udziałem policjantów z Radomska i komendy wojewódzkiej w Łodzi wszyscy uczestniczy zajścia zostali ustaleni. Pięciu mężczyzn jest zatrzymanych. To mieszkańcy Radomska w wieku od 20 do 42 lat znani z wcześniejszych konfliktów z prawem”.

Poza tym opisem policja nie przekazuje szczegółowych informacji. Wszyscy zatrzymani zostaną jeszcze dzisiaj (9.05) przesłuchani.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!