Uderzył w autobus i uciekł. Rozbił się pod drzwiami komendy [FILM]

30-latek miał wyjątkowego pecha. W jego jednak przypadku pech prawdopodobnie uratował mu życie. Nie wiadomo, jak zakończyłaby się jego ucieczka w stanie głębokiego upojenia alkoholowego. Zobacz ucieczkę w wykonaniu kompletnie pijanego kierowcy. 

Uderzył w autobus i uciekł. Rozbił się pod drzwiami komendy [FILM]
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 6 maja 2022

Ucieczkę zakończył pod komendą

W piątek, 6 maja, o godzinie 4:30 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie usłyszał potężny huk dobiegający sprzed jednostki Policji. Okazało się, że kierowca osobowej toyoty najechał w znak drogowy przy przejściu dla pieszych.

Wezwanie na policję przez internet? To kolejna próba oszustwa!Wezwanie na policję przez internet? To kolejna próba oszustwa!Anna Malinowska

- Po chwili na miejscu zdarzenia pojawili się mundurowi i przystąpili do ustalania okoliczności zdarzenia. Z policyjnych ustaleń wynika, że kierowca toyoty w rejonie ronda skręcając w prawo nie upewnił się co do możliwości zmiany pasa ruchu i doprowadził do kolizji z autobusem komunikacji miejskiej. Bezpośrednio po tym zdarzeniu kierowca auta osobowego gwałtownie przyspieszył i próbował uciec z miejsca kolizji — przekazuje Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

2,5 promila alkoholu

Jak informują policjanci, na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych po przejechaniu kilkuset metrów stracił on panowanie nad kierowanym autem, zjechał do osi jezdni i uderzył w znaki drogowe się w rejonie przejścia dla pieszych na wysokości olsztyńskiej jednostki Policji.

- Okazało się, że za kierownicą osobowej toyoty siedział 30-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. W organizmie mężczyzny krążyło prawie 2,5 promila alkoholu. 30-latek już stracił swoje prawo jazdy. Przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie dwóch zdarzeń drogowych, w których na szczęście nikt nie został ranny — oświadczył KMP Olsztyn.

UWAGA!

Obowiązuje bezwzględny zakaz kierowania autem w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym kierowanie po alkoholu zagrożone jest karą wysokiej grzywny, sądowym zakazem kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi lub karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zobacz film

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!