Ukraińcy przewozili przez Polskę imigrantów z Syrii i Egiptu [FILM]

Trzech Ukraińców próbowało przewieźć nielegalnie dziewięciu obywateli Syrii, Egiptu, Jemenu i Omanu. Kiedy zobaczyli patrol policji, zamiast się zatrzymać, zaczęli uciekać. Jak się okazało, mieli jeszcze dwa inne powody, by nie wpaść w ręce funkcjonariuszy.

Ukraińcy przewozili przez Polskę imigrantów z Syrii i Egiptu [FILM]
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 10 maja 2022

Pościg za Ukraińcami

- W niedzielę około 4, na punkcie blokadowym przy wjeździe do Białowieży od strony ulicy Zastawa, mundurowi ze śląskiej drogówki wydali polecenie do zatrzymania się kierowcy busa. Kierujący volkswagenem mężczyzna najpierw zwolnił, po czym gwałtownie przyspieszył. Mundurowi natychmiast ruszyli za samochodem i rozpoczęli pościg - przekazała Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce (śląskie).

14-latek celowo psuł windy. To mogło skończyć się tragedią!14-latek celowo psuł windy. To mogło skończyć się tragedią!Michał Górecki

Jak podają funkcjonariusze z Hajnówki, kierowca busa nie reagował na sygnały do zatrzymania. Wjechał do Białowieży, po czym uciekał w kierunku Hajnówki. Tuż przed Hajnówką bus wjechał w drogę leśną prowadzącą do Miejsca Straceń. Stamtąd uciekał w kierunku ulicy Białowieskiej. Chwilę później został zatrzymany w rejonie Mostu Warszawskiego przez policjantów ze śląskiej drogówki oraz hajnowskiej patrolówki. 

- Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 20-letni obywatel Ukrainy. Wraz z nim podróżowali jego dwaj rodacy — 24 i 25-latek. Dodatkowo, w samochodzie znajdowało się również 9 osób, które nielegalnie przebywały na terenie Polski. Byli to obywatele Syrii, Egiptu, Jemenu i Omanu - opisała zdarzenie KPP Hajnówka.

Narkotyki i broń

Przy 25-letnim obywatelu Ukrainy policjanci znaleźli dwa foliowe woreczki. W jednym z nich znajdował się susz, natomiast w drugim biały proszek. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że zabezpieczone ponad 3 gramy substancji to marihuana i amfetamina. 

W samochodzie mundurowi znaleźli również broń. 

Jaka kara grozi za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia?Jaka kara grozi za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia?Mikołaj Frączak

- Wszyscy trzej obywatele Ukrainy zostali zatrzymani i już usłyszeli zarzuty pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy. Dodatkowo, 20-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, natomiast 25-latek za posiadanie narkotyków. Za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli do 5 lat. Natomiast posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności — poinformowała komenda.

ZOBACZ FILM:

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!