Jaka kara za niezatrzymanie się do kontroli drogowej? Prawo surowe dla piratów

Nawet pięć lat więzienia grozi kierowcom, którzy nie zatrzymają się do kontroli drogowej na wyraźny sygnał policjanta. Warto pamiętać, że takie zachowanie jest przestępstwem! Właśnie taka kara wchodzi w grę w przypadku 19-letniego motocyklisty, który wybrał się na niebezpieczną przejażdżkę.

Jaka kara za niezatrzymanie się do kontroli drogowej? Prawo surowe dla piratów
  • Michał Górecki
  • /
  • 18 marca 2022

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo

Grudziądzki policjant w tym tygodniu zauważył na terenie miasta fana crossowych motocykli, który przemieszczał się ulicami miasta swoim jednośladem.

Pojazd nie miał tablicy rejestracyjnej. Policjant doszedł do wniosku, że motocykl z dużym prawdopodobieństwem, nie jest w ogóle dopuszczony do ruchu drogowego. Próba kontroli zakończyła się jednak fiaskiem. Mimo wyraźnego sygnału do zatrzymania, młody mężczyzna postanowił rzucić się do ucieczki

Zanim trafią na polskie drogi, fotoradary testowane są na… lotnisku!Zanim trafią na polskie drogi, fotoradary testowane są na… lotnisku!Anna Malinowska

Ucieczka przed drogówką

19-latek próbował zgubić pościg, kierując się do pobliskich lasów komunalnych. Złamał przy tym przepis o zakazie ruchu pojazdów mechanicznych po kompleksach leśnych. Próba okazała się niepowodzeniem, a młody mężczyzna został ostatecznie zatrzymany do kontroli. 

Kara za ucieczkę przed policją

Przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie, 19-letni fan motocrossa z powiatu chełmińskiego (Kujawsko-Pomorskie) narobił sobie poważnych problemów. Na nic zdały się tłumaczenia o „niewinnej” przejażdżce do Grudziądza. 

Policjanci szybko ustalili, że kierowca nie posiadał ani stosownych uprawnień, ani obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jednoślad, zgodnie ze wcześniejszymi przypuszczeniami nie był dopuszczony do jazdy po drogach publicznych. 

W czwartek motocyklista usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za takie przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Młody kierowca odpowie także za wykroczenia, jakich dopuścił się w trakcie ucieczki. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!