Kara za przestępczą działalność pseudokibiców jest naprawdę wysoka

Czy 21 zatrzymanych osób czekać będzie 12 lat więzienia? Niebawem się okaże. Póki co przebywają w tymczasowym areszcie. Za co? 

Kara za przestępczą działalność pseudokibiców jest naprawdę wysoka
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 6 czerwca 2022

Grupa przestępcza pod lupą Policji

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pod nadzorem Łódzkiego Wydziału zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej prowadzą śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej.

Kiedy dostaniesz mandat za palenie ogniska w ogrodzie?Kiedy dostaniesz mandat za palenie ogniska w ogrodzie?Martyna Kowalska

W jej skład wchodzą głównie członkowie bojówki jednego z łódzkich klubów sportowych. Swoją działalnością objęła województwo łódzkie, ale także inne miejsca na terenie Polski.

Podejrzani mają na swoim kryminalnym koncie rozboje, kradzieże i kradzieże z włamaniem do fabryk i magazynów z nielegalnymi papierosami oraz komponentami do ich produkcji.

Śledczy zebrali materiał dowodowy pozwalający na dalszy rozwój sprawy. Na podstawie wydanych przez prokuraturę postanowień, na terenie Łodzi, Pabianic i województwa mazowieckiego doszło do kolejnych zatrzymań z udziałem policyjnym kontrterrorystów.

Przestępcy zaskoczeni

- Grupy funkcjonariuszy dotarły jednocześnie pod kilkanaście wytypowanych adresów. Do policyjnego aresztu trafili zaskoczenie pseudokibice w wieku od 28 do 41 lat. Podczas przeszukań kryminalni zabezpieczyli m.in. paralizator, zagłuszarki sygnału GPS, maczetę i pojemniki z gazem pieprzowym. Po przedstawieniu zarzutów, za które grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności, sąd na wniosek prokuratora, zdecydował o aresztowaniu podejrzanych - przekazała KWP w Łodzi.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!