fb

Nie wskazał kierującego pojazdem. Dostał 8 tysięcy złotych mandatu

8 tysięcy złotych mandatu – taką karę otrzymał 28 latek z powiatu bielskiego za to, ze nie chciał powiedzieć policji, komu powierzył swój samochód w momencie, w którym popełniono nim poważne wykroczenie drogowe. Obecnie to najwyższa stawka w tego typu przypadku.

Nie wskazał kierującego pojazdem. Dostał 8 tysięcy złotych mandatu
  • Michał Górecki
  • /
  • 14 czerwca 2022

Niebezpieczna sytuacja zarejestrowana kamerką samochodową

Sprawa rozegrała się w poniedziałek, 13 kwietnia wczesnym popołudniem w Pszczynie. Kierowca porsche wg relacji policjantów potraktował drogę krajową „jak prywatny tor wyścigowy”. Wśród zarejestrowanych wykroczeń znalazło się m.in. przejechanie ruchliwego skrzyżowania na czerwonym świetle, ignorowanie znaków poziomych i pionowych, a także spowodowanie innych zagrożeń w tym niebezpieczeństwa zderzenia z innym samochodem osobowym. Występek kierowcy sportowego auta zarejestrował jeden z kierowców za pomocą tzw. kamerki i przekazał materiał policji. 

Wezwanie policji do skontrolowania autokaru. Mamy dowód, że wartoWezwanie policji do skontrolowania autokaru. Mamy dowód, że wartoMartyna Kowalska


Jaka kara za niewskazanie kierowcy pojazdu?

Policja ustaliła 28-letniego właściciela samochodu. Ten w czasie przesłuchania nie wskazał osoby kierującej pojazdem w momencie, w którym został zarejestrowany wspomniany film, W związku z powyższym, drogówka z Czechowic-Dziedzic ukarała go mandatem w wysokości 8 tysięcy złotych, czyli najwyższą możliwą w takiej sytuacji karą. 

Jak reagować na wyczyny piratów drogowych?

Policja podziękowała już na stronie internetowej kierującemu, który zawiadomił policję o serii wykroczeń prowadzącego porsche. Śląska policja przypomina przy tej okazji o swojej akcji „Nie reagujesz – akceptujesz”, która polega na tym, by zwiększyć świadomość obywateli oraz zwrócić ich uwagę na konieczność powiadomienia policji o niebezpiecznych zdarzeniach. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!