Bilety na Open’er 2022. Policja ostrzega przed oszustami

Festiwal Open’er 2022 to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń muzycznych w Polsce. Nic dziwnego, że cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Niestety, jak informuje policja, nie brakuje oszustów, którzy chcą wykorzystać popularność festiwalu, publikując nieprawdziwe oferty związane z zakupem biletów na koncerty. 

Bilety na Open’er 2022. Policja ostrzega przed oszustami
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 17 czerwca 2022

Zakupy w sieci — apel policji

Policja zwraca uwagę, że w sieci nie brakuje oszustów, którzy tylko czyhają na okazję, aby okraść łatwowiernych internautów. W ocenie stróżów prawa, koniecznie należy się powstrzymać od otwierania linków od obcych, oraz sprawdzać opinie zarówno o sprzedających jak i kupujących, w myśl zasady ograniczonego zaufania. 

Udawała seniorkę przed notariuszem. Chciała wyłudzić mieszkanie w kancelarii notarialnejUdawała seniorkę przed notariuszem. Chciała wyłudzić mieszkanie w kancelarii notarialnejMikołaj Frączak

Open’er 2022 – policja ostrzega przed oszustami

Policja zwraca uwagę, że obecnie trwa sprzedaż biletów na wydarzenia muzyczne związane z tegoroczną odsłoną festiwalu Open’er 2022. Oszuści wykorzystują tę okazję na wyłudzenie pieniędzy od osób wybierających się na festiwal. Do jednego z takich oszustw doszło w tym tygodniu. 37-letnia mieszkanka Gdyni umieściła na jednym z portali społecznościowych wpis, że chce kupić bilety. Na to ogłoszenie odpowiedział oszust, przesłał zdjęcia biletów, potwierdzonej transakcji zakupu, zdjęcie swojego dowodu osobistego z zamazanymi danymi wrażliwymi, numer telefonu niezbędny do transakcji BLIK oraz numer konta. Pokrzywdzona dokonała płatności na wskazany numer telefonu, po czym otrzymała fałszywe bilety, a kontakt ze sprzedającym się urwał. W ten sposób kobieta straciła 900 zł” – relacjonują policjanci z województwa pomorskiego.

Uważajmy na hasła dostępowe

Policja apeluje by osoby korzystające z internetu bacznie pilnowali wszelkiego rodzaju haseł dostępowych oraz pamiętali o wylogowaniu się z aplikacji za każdym razem, kiedy przestaniemy z nich korzystać. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!