KAS zniechęca do hazardu. Akcja na szeroką skalę w szkołach

KAS kontynuuje swoją ogólnopolską akcję edukacyjną, która ma podnieść świadomość wśród młodzieży na temat zagrożeń związanych z hazardem oraz uzależnieniem od niego. Fiskus chce wyjaśnić młodym ludziom, jakie zagrożenia wiążą się z nielegalnym hazardem.

KAS zniechęca do hazardu. Akcja na szeroką skalę w szkołach
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 19 września 2022

Hazard? Nie daj się wciągnąć

To już kolejna odsłona akcji prowadzonej przez Krajową Administrację Skarbową w polskich szkołach. Honorowym patronatem objął ją Minister Edukacji i Nauki. Do tej pory w ramach podobnych działań, służby fiskusa zorganizowały przeszło 4,8 tys. spotkań w całym kraju. Wiadomo, że wzięło w nich udział blisko 192 tys. osób. To więcej niż liczba mieszkańców niejednego miasta wojewódzkiego!

Szef KAS Bartosz Zbaraszczuk tłumaczy, że prowadzone w tym obszarze działania edukacyjne mają doprowadzić do ograniczenia ryzyka uzależnienia od hazardu. Warto wiedzieć, że szczególnie podatni na takie zagrożenia są osoby młode. „Chcemy, by były świadome tego, jakie zagrożenia związane są z hazardem i nie dały się namówić na korzystanie z nielegalnych gier” – podkreślił. 

Kto jest odbiorcą akcji antyhazardowej? 

Krajowa Administracja Skarbowa informuje, że prowadzona właśnie akcja jest adresowana do uczniów z klas VII i VIII szkół podstawowych. Zajęcia prowadzone przez trenerów z KAS, organizowane są również w szkołach ponadpodstawowych. 

Zajęcia skierowane są także do nauczycieli oraz rodziców. 

Dlaczego hazard jest niebezpieczny dla młodych ludzi?

Specjaliści zwracają uwagę, że młodzi ludzie wchodzący na ścieżkę hazardu, często traktują go jako formę rozrywki. Szczególnie dzisiaj, kiedy wiele nielegalnych gier przeniosło się do sfery wirtualnej. W internecie działa wiele kasyn, które stoją na bakier z prawem. Na zachętę oferują grę za darmo, potem kontrolę przejmuje socjotechnika. Kolorowa grafika, realistyczny dźwięk, atrakcyjna forma dla młodych osób potrafią doprowadzić bardzo szybko do uzależnienia. Choć wszystko zaczyna się głównie od ciekawości i nudy. 

Można zgłaszać szkoły do działań antyhazardowych

Spotkania w szkołach na terenie wszystkich 16 województw organizują właściwe terytorialnie Izby Administracji Skarbowej (IAS). Szkoły, które są zainteresowane tego typu współpracą, zapraszane są najpierw na stronę: https://www.gov.pl/web/kas/zglos-szkole

Więcej informacji o projekcie na stronie https://www.gov.pl/web/kas/zglos-szkole

 


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!