Kolejna SMS-owa akcja Ministerstwa Zdrowia. Do kogo tym razem napisze resort?

Ministerstwo Zdrowia najwyraźniej polubiło SMS-y jako formę kontaktu z obywatelami. Po masowej akcji z minionego weekendu, podczas której wysłano 15,5 mln wiadomości, czas na kolejną. Tym razem do wąskiej grupy odbiorców. Do kogo i w jakim celu pisze resort zdrowia?

Kolejna SMS-owa akcja Ministerstwa Zdrowia. Do kogo tym razem napisze resort?
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 25 listopada 2021

SMS-y do seniorów

Jeszcze w tym tygodniu osoby w wieku 50 plus, które posiadają status w pełni zaszczepionych, otrzymają wiadomość SMS o możliwości wcześniejszego przyjęcia dawki przypominającej preparatu przeciw COVID-19. 

Resort w komunikacie opublikował treść wiadomości, jaka w najbliższych dniach pojawi się na wyświetlaczach telefonów seniorów. „UWAGA: Krótsze odstępy między dawkami szczepionki COVID w Twojej grupie wiekowej. Już dziś zapisz się na dawkę przypominającą. Więcej na stronie szczepimysie

Dostałeś SMS z Ministerstwa Zdrowia? Jesteś w gronie 15,5 mln osóbDostałeś SMS z Ministerstwa Zdrowia? Jesteś w gronie 15,5 mln osóbMartyna Kowalska

Ministerstwo wysyła SMS-y 

Od czwartku, 25.11 do soboty 27.11 wiadomości o takiej treści otrzyma około 3 mln osób. Wszystkim tym osobom minął już pięciomiesięczny okres od pełnego zaszczepienia jedną (Johnson&Johnson) lub dwoma dawkami szczepionki przeciw COVID-19 i mają już wystawione e-skierowania na szczepienie przypominające. Oznacza to, że już mogą zaszczepić się drugą (J&J) bądź trzecią dawką” – tłumaczy ministerstwo.

Skąd krótsze oczekiwanie na trzecią dawkę?

Jak dowiadujemy się na stronie resortu zdrowia, skrócenie odstępu między pełnym zaszczepieniem a dawką przypominającą wynika z rekomendacji, jaką przedstawili eksperci działający w Radzie Medycznej przy Premierze. 

Będzie jeszcze jeden rodzaj wiadomości dla osób, którym okres pięciu miesięcy od szczepienia jeszcze nie minął. Brzmi ona: „UWAGA: Krótsze odstępy między dawkami szczepionki COVID w Twojej grupie wiekowej. Już (tu pojawi się konkretna data) zapisz się na dawkę przypominającą. Więcej na stronie szczepimysie”. Ministerstwo szacuje, że tego typu informację otrzyma około 2 mln osób. Kluczowa będzie tutaj konkretna data, która dla seniora będzie oznaczała dzień, od którego może poddać się szczepieniu w dawce przypominającej. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: covid

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!