fb

Słowacja wprowadza lockdown. Także dla zaszczepionych

Słowacja od czwartku (24.11) wprowadza lockdown na 2 tygodnie, także dla zaszczepionych – informuje telewizja informacyjna z Bratysławy TA3. Restrykcje obejmą zaszczepionych, choć łatwiej będzie im np. realizować obowiązki zawodowe. Pozostali pracownicy będą regularnie testowani pod kątem SARS-CoV-2.

Słowacja wprowadza lockdown. Także dla zaszczepionych
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 25 listopada 2021

Słowacja – restrykcje w miejscach pracy

Od poniedziałku do zakładu pracy będą mogli wejść tylko zaszczepieni pracownicy lub którzy są ozdrowieńcami, tj. przechorowali COVID-19 w ciągu ostatnich 180 dni. Pozostali będą podlegali cotygodniowym testom. Taki ścisły reżim sanitarny w firmach ma obowiązywać aż do końca 2021 roku – informuje TA3. Rząd nie wyklucza, że jeśli sytuacja się pogorszy okres ważności testów będzie skrócony. Koszty testów sfinansuje ministerstwo gospodarki. 

Skierowanie dziecka na kwarantannę. Co z lekcjami zdalnymi?Skierowanie dziecka na kwarantannę. Co z lekcjami zdalnymi?Martyna Kowalska


Słowacja zamyka restauracje i część sklepów

Jak wynika z wypowiedzi ministra gospodarki Richarda Sulíka, wszystkie restauracje i większość sklepów, z wyjątkiem tych najważniejszych będzie zamkniętych. „Wszyscy życzymy sobie i mamy nadzieję, że sytuacja się poprawi. Dokonamy ponownej oceny restrykcji za dziesięć dni” – powiedział cytowany przez TA3. 

Jednocześnie spora część polityków opowiada się za… pozostawieniem otwartych szkół, które w razie konieczności mają zostać objęte lockdownem jako ostatnie. Niewykluczone, że uczniowie będą jednak przechodzić obowiązkowe testy. Słowacja zamierza wprowadzić zakaz wszelkich zajęć pozalekcyjnych. W tym przypadku szkoły będą traktowane bardzo podobnie jak zakłady pracy.

Zaostrzenie lockdownu na Słowacji?

Co ciekawe, politycy i tak zdecydowali się na lżejsze restrykcje, niż wynikało to z decyzji rady ekspertów (konsylium), które proponowało tzw. twardy lockdown z wieloma dodatkowymi restrykcjami. Słowacja wprowadzi także zakaz wychodzenia z domów. Można będzie jedynie przemieszczać się do pracy, szkoły lub pilne zakupy. 

Słowacja od kilku dni notuje rekordowe liczby nowych zakażeń. Stąd decyzja o wprowadzeniu radykalnych obostrzeń na obszarze całego kraju. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: covid
Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT
podatki

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT

Resort finansów przypomina, ze termin na rozliczenie rocznego podatku CIT za 2021 rok został przedłużony. Aktualnie, ten obowiązek upływa dopiero 30 czerwca 2022 roku – czytamy w komunikacie MF....
Jak zorganizować dobre szkolenie online?
firma

Jak zorganizować dobre szkolenie online?

Szkolenia online, nie ważne czy te całodniowe, czy też w postaci krótszych webinarów czy e-szkoleń, podbiły świat edukacji profesjonalnej. Ich organizacja i zapewnienie wysokiej efektywności wciąż...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!