Rząd zmienia zasady zapisów na szczepienie

Rząd zmienia zasady zapisów na szczepienia przeciw COVID-19 przebudowując sposób obsługi pacjentów na popularnej ostatnio infolinii 989. Bezpośrednie połączenie z konsultantem zostanie zmienione na mechanizm „oddzwaniania” do osoby zainteresowanej.

Rząd zmienia zasady zapisów na szczepienie
  • Anna Malinowska
  • /
  • 26 listopada 2021

Jak umówić się na szczepienie?

Rząd zapewnia, że nowy system zapisu na szczepienie przez numer infolinii 989 ma znacznie ułatwić zapisanie się na szczepienie przeciw COVID-19 i skrócić czas oczekiwania na połączenie. Czy rzeczywiście tak to zadziała? 

Okazuje się, że do każdej osoby, która wybierze bezpłatny numer 989 i w czasie połączenia wyrazi zgodę na kontakt z pracownikiem infolinii, konsultant oddzwoni… ale dopiero w najbliższym możliwym terminie. W grę wchodzą godziny 7:30-21:30. 

Bezpłatnie szczepienia przeciw grypie. Dla wszystkich pełnoletnichBezpłatnie szczepienia przeciw grypie. Dla wszystkich pełnoletnichMikołaj Frączak


Rozmowa z konsultantem w sprawie szczepienia

Konsultant, który oddzwoni do pacjenta zaproponuje termin szczepienia przeciw COVID-19. W trakcie rozmowy, będzie oczywiście można ustalić dogodną datę i godzinę zabiegu. Jak jednak zaznaczono w komunikacie: „wtym czasie, ze względu zwiększenie obsługi zapisów na szczepienie, konsultanci będą w ograniczonym stopniu udzielali ogólnej informacji o szczepieniach”. A zatem rozmowa na temat jakichkolwiek wątpliwości, w tym trybie nie wchodzi w grę. 

Kiedy spokojnie można porozmawiać z konsultantem ws. szczepień?

Okazuje się jednak, że w godzinach nocnych, czyli od 21:30 do 7:30 rządowa infolinia będzie działała „po staremu”. To oznacza, że dzwoniąc pod numer 989 uzyskamy bezpośrednie połączenie z konsultantem i będziemy mogli zadać nurtujące nas pytania. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!