Skierowanie dziecka na kwarantannę. Co z lekcjami zdalnymi?

Coraz więcej rodziców z zaskoczeniem przyjmuje decyzję, że od kolejnego dnia, ich dziecko zostaje skierowane na kwarantannę w związku z wykryciem pozytywnego przypadku COVID-19 w szkole. W takim wypadku prowadzone są lekcje zdalne. 

Skierowanie dziecka na kwarantannę. Co z lekcjami zdalnymi?
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 24 listopada 2021

Przygotowanie do lekcji zdalnych

Nauczyciele w wielu klasach, w których lekcje odbywają się jeszcze normalnie, już proszą swoich uczniów, by w ramach „pracy domowej” spróbowali zalogować się do komunikatora, za pomocą którego uczestniczyli w lekcjach zdalnych w minionym roku szkolnym.

Jak się okazuje, w przypadku niespodziewanego skierowania klasy na kwarantannę oraz lekcje zdalne, zdarzają się problemy związane np. z wygaśnięciem niektórych loginów i haseł lub konfiguracją wirtualnych grup, w ramach których odbywały się zajęcia. „Mieliśmy problemy pierwszego dnia, lekcje wystartowały z dużym opóźnieniem” – przyznaje nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, którą decyzja dyrekcji o przejściu na „zdalne” zaskoczyła z dnia na dzień. Dwoje uczniów otrzymało wynik pozytywny, w takiej sytuacji nie mieliśmy innego wyjścia” -tłumaczy nauczycielka. 

Na przejście na naukę zdalną trzeba być gotowym każdego dniaNa przejście na naukę zdalną trzeba być gotowym każdego dniaAnna Malinowska


Sprawdź sprzęt na wypadek zajęć zdalnych

Pracownicy szkół zarządzający siecią komputerową zalecają, by każdy z rodziców młodszych uczniów „przećwiczył” z dziećmi procedurę logowania się do komunikatora, a także wznawiania połączenia WiFi w razie jakichkolwiek kłopotów. „Mamy w pamięci sceny z poprzedniego roku szkolnego, kiedy dzieciaki z przyczyn technicznych nie mogły uczestniczyć w zajęciach. Czasem potrzebna jest pomoc osoby dorosłej” – mówi nauczycielka. 

Komplet podręczników w domu, nie w szkole

Część nauczycieli nauczania początkowego przygotowuje się na taką ewentualność i nie pozwala na przechowywanie podręczników w szkołach. W przypadku programu nauczania złożonego z części, uczniowie dostają kolejną część podręcznika, tak na wszelki wypadek. W szkołach bardziej restrykcyjnie zwracana jest uwaga na noszenie maseczek oraz zakaz wstępu osób postronnych do części wspólnych szkół. 

Według ministra zdrowia, apogeum czwartej fali pandemii w Polsce prognozowane jest na „najbliższe dni”. Szczyt tej fali może nastąpić w bieżącym lub w przyszłym tygodniu – powiedział podczas środowej konferencji prasowej. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: covid

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!