Gra w trzy kubki nad morzem. Policja zatrzymała organizatora

Kiedyś miejski folklor, dziś poważne wykroczenie zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności lub wysokiej grzywny. Przed sądem stanie mężczyzna, który w Kołobrzegu, blisko plaży organizował grę… w trzy kubki. Odpowie za nielegalne urządzanie gier hazardowych.

Gra w trzy kubki nad morzem. Policja zatrzymała organizatora
  • Michał Górecki
  • /
  • 19 listopada 2021

Gra w trzy kubki to hazard

Funkcjonariusze zajmujący się prewencją w Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie) zatrzymali mężczyznę, który znalazł nietypowy sposób na szybkie wzbogacenie się. W okolicach pasa nadmorskiego w tym popularnym kurorcie urządzał (z pozoru niewinną) grę w tzw. trzy kubki. Co więcej, zachęcał do udziału w niej przechodniów. 

Policjanci, zgodnie z obowiązującym prawem, zinterpretowali pomysł mężczyzny jako urządzenie gier hazardowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Dokładnie tak brzmiał zarzut, jaki usłyszał miłośnik gry w trzy kubki. Mundurowi już skierowali odpowiedni wniosek do wymiaru sprawiedliwości o ukaranie mężczyzny.

KAS będzie przestrzegała uczniów przed hazardemKAS będzie przestrzegała uczniów przed hazardemMikołaj Frączak

Hazard w nadbałtyckim kurorcie

Kołobrzeg ma to do siebie, że nie brakuje tam wczasowiczów, także poza sezonem. Dla wielu osób to żyła złota i szansa na dodatkowy zarobek. O ile z handlem, czy usługami nikt nie ma problemu, o tyle gra w trzy kubki, która dawniej była elementem miejskiego folkloru w całej Europie, budzi zastrzeżenia prawne. 

18 listopada 2021 roku, policjanci zatrzymali 45-latka, który czerpał zyski z prowadzonej przez siebie gry w rejonie pasa nadmorskiego. Mężczyzna trafił do miejscowej komendy i usłyszał zarzut. Przyznał się do winy. 

Policja zabezpieczyła pieniądze, które posiadał mężczyzna. Jest duże prawdopodobieństwo, że pochodzą one z gier, do których namawiał turystów.

Nielegalny hazard – jaki paragraf?

Zebrane dowody pozwoliły przedstawić mężczyźnie zarzut na podstawie artykułu 128 Kodeksu wykroczeń. Zgodnie z paragrafem 1 Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej urządza grę hazardową albo użycza do niej środków lub pomieszczenia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”. Teraz 45-latek odpowie za swój pomysł przed sądem. 

Policja apeluje, by w podobnych sytuacjach nie dać się namówić do tego typu gier. Zwykle kończą się one przegraną. Pamiętajmy, że w tej zabawie nie ma wygranych, a organizatorzy liczą na naszą naiwność i chęć szybkiego zysku” – apelują kołobrzescy funkcjonariusze. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!