fb

MF: Uważaj! Krajowy Fundusz Gwarancyjny S.A. to nie Krajowy Fundusz Gwarancyjny. Dwie litery – potężna różnica!

Ministerstwo Finansów ostrzega! Spółka Krajowy Fundusz Gwarancyjny S.A. TO NIE JEST Krajowy Fundusz Gwarancyjny działający na mocy ustawy z 8.05.1997 roku. Niby banalne, ale łatwo można się pomylić! Dlaczego ministerstwo pisze o tym w komunikacie? Sprawa jest dość ważna. 

MF: Uważaj! Krajowy Fundusz Gwarancyjny S.A. to nie Krajowy Fundusz Gwarancyjny. Dwie litery – po
  • Michał Górecki
  • /
  • 18 listopada 2021

Czy to na pewno Krajowy Fundusz Gwarancyjny?

O pomyłkę jest bardzo łatwo. Oba podmioty różnią tylko dwie litery – „S.A.”. Jak słusznie twierdzi ministerstwo finansów, bardzo łatwo pomylić sobie spółkę Krajowy Fundusz Gwarancyjny S.A. z umocowanym w ustawie z 8 maja 1997 roku o poręczeniach i gwarancjach Krajowym Funduszem Gwarancyjnym – utworzonym w BGK!

Zwrócenie uwagi na tę różnice może okazać się kluczowe, bowiem jak przestrzega resort — „Produkty oferowane za pośrednictwem spółki, w tym akcje i obligacje społeczne nie są objęte gwarancjami BGK”.

Obowiązkowa rezerwacja wizyt w skarbówce ma już rok. Co się zmieniło?Obowiązkowa rezerwacja wizyt w skarbówce ma już rok. Co się zmieniło?Mikołaj Frączak

Krajowy Fundusz Gwarancyjny – który jest który?

W tym miejscu zamieszczamy dokładne wyjaśnienie, jakie pojawiło się na stronie internetowej ministerstwa finansów. Warto dokładnie się w nie wczytać, żeby nie popełnić pomyłki!

Krajowy Fundusz Gwarancyjny Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie posługuje się nazwą Krajowy Funduszy Gwarancyjny, który jest wskazany w ustawie z dnia 8 maja 1997 r. o poręczeniach i gwarancjach udzielanych przez Skarb Państwa oraz niektóre osoby prawne.

Krajowy Fundusz Gwarancyjny Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie zamieszcza również na swojej stronie internetowej informacje o tej ustawie i o Krajowym Funduszu Gwarancyjnym w BGK, co może sugerować, że spółka ta i Krajowy Fundusz Gwarancyjny w BGK są ze sobą powiązane”

Zamieszanie z Krajowym Funduszem Gwarancyjnym

Komunikat w sprawie dziwnego zbiegu nazw wydało kilka ważnych instytucji rynku finansowego. Oprócz Ministerstwa Finansów, podobne informacje na temat spółki opublikowały: Komisja Nadzoru FinansowegoBankowy Fundusz Gwarancyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT
podatki

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT

Resort finansów przypomina, ze termin na rozliczenie rocznego podatku CIT za 2021 rok został przedłużony. Aktualnie, ten obowiązek upływa dopiero 30 czerwca 2022 roku – czytamy w komunikacie MF....

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!