MF: Uważaj! Krajowy Fundusz Gwarancyjny S.A. to nie Krajowy Fundusz Gwarancyjny. Dwie litery – potężna różnica!
Ministerstwo Finansów ostrzega! Spółka Krajowy Fundusz Gwarancyjny S.A. TO NIE JEST Krajowy Fundusz Gwarancyjny działający na mocy ustawy z 8.05.1997 roku. Niby banalne, ale łatwo można się pomylić! Dlaczego ministerstwo pisze o tym w komunikacie? Sprawa jest dość ważna.
- Michał Górecki
- /
- 18 listopada 2021
Czy to na pewno Krajowy Fundusz Gwarancyjny?
O pomyłkę jest bardzo łatwo. Oba podmioty różnią tylko dwie litery – „S.A.”. Jak słusznie twierdzi ministerstwo finansów, bardzo łatwo pomylić sobie spółkę Krajowy Fundusz Gwarancyjny S.A. z umocowanym w ustawie z 8 maja 1997 roku o poręczeniach i gwarancjach Krajowym Funduszem Gwarancyjnym – utworzonym w BGK!
Zwrócenie uwagi na tę różnice może okazać się kluczowe, bowiem jak przestrzega resort — „Produkty oferowane za pośrednictwem spółki, w tym akcje i obligacje społeczne nie są objęte gwarancjami BGK”.
Obowiązkowa rezerwacja wizyt w skarbówce ma już rok. Co się zmieniło?Mikołaj Frączak
Krajowy Fundusz Gwarancyjny – który jest który?
W tym miejscu zamieszczamy dokładne wyjaśnienie, jakie pojawiło się na stronie internetowej ministerstwa finansów. Warto dokładnie się w nie wczytać, żeby nie popełnić pomyłki!
„Krajowy Fundusz Gwarancyjny Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie posługuje się nazwą Krajowy Funduszy Gwarancyjny, który jest wskazany w ustawie z dnia 8 maja 1997 r. o poręczeniach i gwarancjach udzielanych przez Skarb Państwa oraz niektóre osoby prawne.
Krajowy Fundusz Gwarancyjny Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie zamieszcza również na swojej stronie internetowej informacje o tej ustawie i o Krajowym Funduszu Gwarancyjnym w BGK, co może sugerować, że spółka ta i Krajowy Fundusz Gwarancyjny w BGK są ze sobą powiązane”
Zamieszanie z Krajowym Funduszem Gwarancyjnym
Komunikat w sprawie dziwnego zbiegu nazw wydało kilka ważnych instytucji rynku finansowego. Oprócz Ministerstwa Finansów, podobne informacje na temat spółki opublikowały: Komisja Nadzoru Finansowego, Bankowy Fundusz Gwarancyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z
informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci
się
artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej
masz
szybkie linki do udostępnień.