Koszty montażu i demontażu

Jaki wpływ ma wysokość kosztów montażu i demontażu na kwestię odpowiedzialność sprzedawcy? Czy sprzedawca może kiedykolwiek odmówić demontażu i ponownego montażu wadliwej rzeczy?

Montaż mebli kuchennych

Art. 5611 kodeksu cywilnego

...

§ 2. Sprzedawca może odmówić demontażu i ponownego zamontowania, jeżeli koszt tych czynności przewyższa cenę rzeczy sprzedanej.

 

Przepis ten ogranicza odpowiedzialność sprzedawcy w tym sensie, że może on odmówić demontażu i ponownego montażu, jeśli wartość tych prac przewyższać będzie wartość rzeczy sprzedanej.

W takim przypadku sprzedawca musi uzasadnić swoją decyzję poprzez przedstawienie kosztorysu tych prac.

Klient może żądać z ważnych, indywidualnych powodów jednak tego, aby sprzedawca zdemontował i zamontował tę rzecz, ale zobowiązany będzie do tego, aby pokryć różnicę w tych kosztach.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!