Kredyt gotówkowy - czym jest?

Kredyty gotówkowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Nikogo nie dziwi ten fakt, gdyż w dzisiejszych czasach często borykamy się z problemami finansowymi. Na szczęście banki i instytucje finansowe dają nam możliwość skorzystania z pomocy. Sprawdźmy, czym dokładnie jest kredyt gotówkowy i kiedy warto na niego postawić. Co trzeba wiedzieć o kredycie gotówkowym? Gdzie szukać ciekawych propozycji?

Kredyt gotówkowy - czym jest?
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 28 listopada 2022

Kredyt gotówkowy

Najprościej mówiąc, jest to rodzaj bankowego kredytu, który wypłaca się w gotówce. Nie ma tutaj znaczenia fakt, czy odbiorca otrzymuje pieniądze fizycznie, czy też na konto bankowe. W efekcie mamy do dyspozycji gotówkę którą przeznaczymy na dowolne cele. Pamiętajmy o tym, że cel nie jest ważny dla banku. To oznacza, że uzyskane środki pieniężne wydamy przykładowo na  wesele, wakacje, remont domu, zakup auta i inne potrzeby. Oczywiście kredytobiorca może także zainwestować pieniądze lub odłożyć na trudne czasy. Wiele zależy od jego potrzeb. Ciekawe informacje na temat kredytu gotówkowego znajdziemy na stronie https://www.expander.pl/kredyty/gotowkowe

Co jeszcze jest ważne? Wspomniany kredyt jest kredytem konsumenckim. Każdy, kto korzysta z takich narzędzi, może także starać się np. o kredyt konsolidacyjny (służy do spłaty innych zobowiązań). 

Najważniejsze zalety

Warto zauważyć, że kredyt gotówkowy ma wiele zalet. Możemy liczyć na szeroką ofertę kredytową, dlatego każdy wybierze takie warunki, jakie najbardziej mu odpowiadają. Ponadto często formalności są tutaj ułatwione, zwłaszcza przy niższych kwotach zobowiązania. Nie bez znaczenia jest fakt, że w ramach kredytu tego typu uzyskamy także większe ilości pieniędzy, jednak w tym przypadku proces uzyskania środków jest trochę bardziej złożony. Bank chce się bowiem upewnić, czy będzie nas stać na spłatę zadłużenia. 

Kto może skorzystać z kredytu gotówkowego? Faktem jest, że zobowiązanie mogą zaciągnąć osoby fizyczne, które mają pełną zdolność do czynności prawnych. To oznacza, że najważniejszym warunkiem jest tutaj ukończenie 18 roku życia. Trzeba wiedzieć, że bank udziela kredytu osobom, w przypadku których ryzyko niespłacania rat jest nieduże. To sprawia, że sprawdzana jest zdolność i wiarygodność kredytowa potencjalnego kredytobiorcy. W praktyce nie każda dorosła osoba skorzysta z dodatkowych pieniędzy. Niespłacone zobowiązania z przeszłości czy też zbyt niskie zarobki — to może przekreślić nasze szanse na uzyskanie kredytu gotówkowego. W takiej sytuacji decydujemy się na inne rozwiązania, takie jak np. chwilówki lub pożyczki. 

Zastrzyk gotówki

Wiemy już, czym jest kredyt gotówkowy i jakie ma zalety. Poszukując takiej oferty, warto mieć na uwadze kompleksowe rozwiązania i zaufanych kredytodawców. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele propozycji, dzięki czemu większość osób sprawnie skorzysta z dodatkowego zastrzyku gotówki. Ogromną zaletą jest to, że nie musimy wskazywać celu, na jaki przeznaczymy pieniądze pochodzące z kredytu. Przeanalizujmy wszelkie za i przeciw, a następnie dobierzmy najkorzystniejsze propozycje. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: finanse

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!