Kupno roweru – to może być najlepszy czas na oszczędności

Kiedy temperatura spada poniżej 10 stopni, a prognozy pogody nie zachęcają do wyjścia z domu, mało kto myśli o rowerowych przejażdżkach. Tymczasem to najlepszy czas na zakup dwóch kółek. Jesienne i zimowe przeceny potrafią sięgnąć od 15 nawet do 50%. Okazje zdarzają się zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym, wynika z przeglądu ofert dostępnych w internecie.  

Kupno roweru – to może być najlepszy czas na oszczędności
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 16 listopada 2020

Kiedy najtaniej kupić rower?

Pierwsze promocje na sprzedaż rowerów pojawiają się na przełomie września i października, kiedy wielu miłośników dwóch kółek powoli kończy sezon. Wraz ze spadkiem temperatur przyśpieszają wyprzedaże, które dotyczą przede wszystkim starszych roczników oraz modeli, których rynkowy żywot powoli dobiega końca. Inną zauważalną tendencją jest to, że najtaniej można kupić najmniejsze i największe rozmiary ramy. Nie jest to jednak regułą. Jak pokazują badania najczęściej wyszukiwanych fraz w internecie, szczyt wyszukiwań hasła „nowy rower” przypada pod koniec kwietnia oraz na początku lipca. W połowie listopada jego popularność spada o ponad 80%. Nic więc dziwnego, że branża próbuje zachęcić klientów do wcześniejszych, okazyjnych zakupów z myślą o kolejnym sezonie. 

Rowery na świątecznych wyprzedażach?

Dla firm sprzedających rowery jesienne wyprzedaże to także okazja do „zrobienia miejsca” na nowe modele, których sprzedaż zaplanowana jest już w nowym sezonie. Nie dziwią więc próby zachęcenia klientów hasłami – „kup rower na gwiazdkę”. Trzeba jednak przyznać, że z uwagi na warunki pogodowe podczepienie się branży pod Black Friday i przedświąteczne wyprzedaże może być nieco karkołomnym wyzwaniem z marketingowego punktu widzenia.

Akcesoria rowerowe – kiedy promocje?

Późna jesień i zima to także dobry moment na zakup akcesoriów rowerowych. W internecie bez kłopotu znajdziemy promocje sięgające kilkudziesięciu procent. Szczególnie w przypadku końcówek serii. Przecenami nie będzie jednak objęta zimowa odzież rowerowa, która teraz może sprzedawać się najlepiej.

Niestety jest też pewne ryzyko jesiennych zakupów.  Szczególnie wtedy, kiedy nowy kask, licznik rowerowy czy uchwyt na bidon przetestujemy dopiero wiosną, a to może sprawić, że jeśli jednak nie będziemy zadowoleni z zakupu, jego zwrot będzie właściwie niemożliwy. Warto więc przemyśleć swoje decyzje konsumenckie i w miarę szybko sprawdzić użyteczność zakupionych akcesoriów.

Używane rowery – kiedy najtaniej?

Jesień to także dobry czas na zakup używanych dwóch kółek. Wiele osób w ramach jesiennych porządków stara się odzyskać nieco więcej przestrzeni w garażach czy piwnicach. Mając świadomość niskiego zainteresowania wśród potencjalnych kupujących mogą zdecydować się sprzedać stary rower po niższej cenie niż wiosną czy latem. To także okazja do zakupu sprzętu od osób, które często wymieniają jednoślady. Zazwyczaj żegnają się z nimi po sezonie, by nowy rozpocząć na nowym rowerze.

Przeglądając tendencje wyszukiwań w internecie hasła „sprzedam rower” — zainteresowanie internautów tego typu ofertami spada w połowie listopada niemal do zera.

Również i w tym przypadku, minusem jesiennych zakupów używanego roweru jest fakt ograniczonej możliwości przetestowania dwóch kółek na dalszych dystansach, co może powodować rozczarowanie w momencie rozpoczęcia się sezonu wiosną.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: porady

Glovo z zarzutami
zakup towaru

Glovo z zarzutami

Glovo, jedna z popularnych aplikacji służąca m.in. dostawie jedzenia, pod lupą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jakie zastrzeżenia ma  UOKiK? Jaka kara grozi Glovo za nieprzestrzeganie...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!