Masz problemy w szkole lub w domu? Zawsze możesz zadzwonić pod ten numer

Całodobowa, bezpłatna i ogólnopolska infolinia dla dzieci, rodziców i pedagogów została uruchomiona na zlecenie resortu edukacji. Pod numerem 800800605 można połączyć się z doświadczonymi psychologami, pedagogami i prawnikami. Dla osób, które wolą pisać, założono specjalną, e-mailową skrzynkę.

Masz problemy w szkole lub w domu? Zawsze możesz zadzwonić pod ten numer
  • Anna Malinowska
  • /
  • 8 września 2021

Telefon zaufania dla uczniów, rodziców i nauczycieli

800800605 to zupełnie nowy numer, pod który może zadzwonić każdy uczeń, rodzić lub nauczyciel, który potrzebuje wsparcia psychologicznego lub prawnego. Dodatkowo, na rozmówców czekają doświadczeni pedagodzy, którzy mogą pomóc w rozwiązaniu szkolnych problemów. 

Jak wyjaśnia MEiN Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Istotne jest również odpowiednie wsparcie rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży w ramach prowadzenia przez specjalistów infolinii interwencyjno-informacyjnej”– napisano w komunikacie. 

Czy szkoła może zabronić używania telefonów komórkowych?Czy szkoła może zabronić używania telefonów komórkowych?Martyna Kowalska


Kto może skorzystać z infolinii MEiN?

Jak zapewnia resort, pod bezpłatny numer mogą dzwonić m.in. młode osoby, które nie mogą sobie poradzić z problemami w domu, szkole lub w relacjach rówieśniczych. W opinii ekspertów wielu młodych ludzi musi teraz poradzić sobie z szeregiem problemów, które często wywołują u nich skrajne, negatywne emocje. 

Jak zaznaczono w komunikacie wydanym z okazji inauguracji działania nowej infolinii - Niejednokrotnie dzieci są ofiarami przemocy i agresji – słownej, a także fizycznej ze strony rówieśników lub dorosłych, są coraz bardziej samotne, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii dzieci będą mogły skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach” – napisano.

Problemy współczesnej młodzieży

W opinii inicjatorów infolinii młodzież stawia czoła wielu zagrożeniom wynikającym z dynamicznie rozwijającego się świata, przemocy w sieci, zmian społecznych. Ze skalą tych procesów i zjawisk, często nie dają sobie rady nawet dorośli. 

Ogromnym problem jest dziś np. cyberprzemoc, czy zaburzenia odżywania. Do tego dochodzą bardzo niebezpieczne działania samych młodych osób, jak zażywanie szkodliwych substancji czy samookaleczenia. Każdy z tych przypadków wymaga działania specjalisty. Konsultanci infolinii »Pomagamy« są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła ją otrzymać” – zapewniono. Wszystkie działania są realizowane całkowicie anonimowo.

Mail do psychologa

Osoby, które wolą pisać, mogą skorzystać ze specjalnej skrzynki mailowej: [email protected].

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!