Metoda na kolec. Tak kradną damskie torebki, komórki, laptopy

Podróżujesz samochodem, np. w celach służbowych. Jesteś przekonany lub przekonana, że Twoja torebka, torba z laptopem, tablet, czy smartfon są całkowicie bezpieczne? Są złodzieje, którzy tylko czekają na taki transport. Wciąż popularna jest metoda „na kolec”, dzięki której możesz szybko stracić wszystkie wymienione przedmioty.

Metoda na kolec. Tak kradną damskie torebki, komórki, laptopy
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 11 października 2022

Na czym polega metoda „na kolec”

Metoda „na kolec” to wyjątkowo perfidny i bezczelny sposób złodziei, którzy w ten sposób okradają zmotoryzowane ofiary. Najpierw przebijają oponę. Kiedy nasza uwaga jest skupiona na usterce, złodzieje przystępują do dzieła, zabierając z samochodu wszystko, co wpadnie im w rękę. Zwykle robią to w momencie, w którym oceniamy zniszczenie opony lub dzwonimy po pomoc. 

Metoda „na kolec” ciągle stosowana

Tę bezczelną metodę na własnej skórze poznała w Grodzisku Mazowieckim jednak z kobiet. Miała jednak dużo szczęścia, bo przestępcy próbowali ją okraść… na oczach policjanta. Jak relacjonuje mazowiecka policja „Policjant wydziału kryminalnego z grodziskiej komendy, który w czasie wolnym od służby pojechał na zakupy, zwrócił uwagę na podejrzane zachowanie trzech mężczyzn na jednym ze sklepowych parkingów. Czujny funkcjonariusz zauważył, że osoby te chodzą wokół stojącego tam pojazdu. Gdy kobieta kierująca autem wyjechała z terenu, pojechał za nią także samochód z obserwowanymi mężczyznami. Policjant także ruszył za nimi, informując jednocześnie o swoich podejrzeniach kolegów z wydziału”.

Kobieta daleko nie była w stanie pojechać. Złodzieje zdążyli wcześniej przeciąć jedną z opon w jej samochodzie. Gdy jej auto się zatrzymało, obok zaparkowali też przestępcy. Gdy kobieta odeszła kilka kroków od swego auta, do jej samochodu podbiegł mężczyzna, który zabrał z kabiny torebkę pokrzywdzonej. 

Oszustwo na rumuńską walutę. Uważaj na parkingach i stacjach benzynowych!Oszustwo na rumuńską walutę. Uważaj na parkingach i stacjach benzynowych!Martyna Kowalska

Przestępstwo na gorącym uczynku

Policjanci, którzy dokładnie widzieli całe zajście, obezwładnili i zatrzymali zaskoczonego złodzieja oraz dwóch jego kompanów. Zabezpieczyli także skradzione rzeczy. Sprawcy w wieku 23-28 lat posiadali nóż, który mógł posłużyć im do uszkodzenia opony. Jak się okazało, kobieta odzyskała mienie o wartości około 28 tysięcy złotych. 

Teraz sprawą zajmie się Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim. Zatrzymani obywatele Gruzji usłyszeli zarzuty uszkodzenia opony oraz kradzieży z zawartością torebki. Mężczyźni zostali aresztowani na dwa miesiące. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!