Ministerstwo zdrowia znów wysyła miliony SMS-ów

Dostałem SMS-a z podziękowaniem za szczepionkę – napisał do nas czytelnik, zamieszczając screen shot z ekranu telefonu. Licząc z wiadomościami promującymi szczepienia to już trzecia wiadomość w ciągu trzech miesięcy, wylicza. Dlaczego i do kogo Ministerstwo Zdrowia hurtowo wysyła wiadomości?

Ministerstwo zdrowia znów wysyła miliony SMS-ów
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 12 stycznia 2022

SMS-y promują szczepionkę

Akcja SMS jest na tyle ważna dla resortu zdrowia, że ministerstwo pisze o niej w zakładce „aktualności” na swojej stronie internetowej. Dodajmy, że pod tym względem nie jest to szczególnie aktywny resort. Policzyliśmy. To dopiero trzecia aktualność na głównej stronie od początku roku. Dla porównania ministerstwo rodziny w tym samym czasie opublikowało ich… ponad 20. Dużo lepiej wygląda jednak profil na Twitterze.

 

Zgodnie z komunikatem w poniedziałek Centrum e-Zdrowia rozesłało już pierwsze nowe wiadomości z zaproszeniem do przyjęcia dawki przypominającej szczepienia przeciwko COVID-10. Przeszło 240 tysięcy osób otrzymało następującego SMS-a:

UWAGA! Już …… (dzień) możesz zarejestrować się na dawkę przypominającą szczepienia przeciw COVID-19. Szczepienie chroni przed omikronem. Więcej: pacjent.gov

SMS z podziękowaniem za szczepienia

Z kolei od wtorkowego poranka uruchomiono wysyłanie aż 7 milionów (!) wiadomości SMS do osób, które już zdecydowały się na przyjęcie trzeciej dawki preparatu. Co ciekawe ministerstwo zachęca w niej do promowania szczepienia wśród innych osób.

Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych dawką przypominającą. Szczepienie COVID-19 chroni przed Omikronem. Zachęć innych do przyjęcia szczepienia. Więcej: pacjent.gov

Swoją drogą nie sposób podziękować ministerstwu za troskę. Pod wiadomością pojawia się generowana przez system adnotacja „Nadawca nie zezwala na odpowiedzi”.

Dlaczego ministerstwo wysyła SMS-y?

Akcję hurtowej wysyłki SMS-ów wyjaśnił w oficjalnym komunikacie minister zdrowia dr Adam Niedzielski. Staramy się w każdy możliwy sposób dotrzeć do jak największej liczby osób z informacją o możliwości zaszczepienia i niezwykłej wadze tego szczepienia. W kontekście nadchodzącej fali Omikrona dawka przypominająca jest naszym najmocniejszym buforem bezpieczeństwa”– powiedział.

Dostałeś SMS z Ministerstwa Zdrowia? Jesteś w gronie 15,5 mln osóbDostałeś SMS z Ministerstwa Zdrowia? Jesteś w gronie 15,5 mln osóbMartyna Kowalska

Według zapowiedzi resortu wiadomości będzie otrzymywała każda osoba, w przypadku której będzie się zbliżał termin szczepienia przypominającego, a także każdy, kto przyjmie dawkę przypominającą. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!